| Ovy11 a întrebat:

Deci...este la scoala unde merg eu o fata cu o clasa mai mica decat mine pe care o plac. Ne salutam in pauze, dar acum incepe: anul trecut am fost la olimpiada cu ea si mi-a placut de ea de atunci mi-a dat ID-ul ei si nr. de tel. Dupa cateva luni am vorbit cu ea in pauze si m-a intrebat o colega de-a ei daca imi place de ea, vazand ca ma tot tin dupa ea. Am zis ca nu. Dupa ore i-am trimis mesaj chiar nu mai stiu cu ce, dar stiu ca mi-a scris inapoi ca sa o sun daca vreau sa vorbesc cu ea, am sunat-o, m-a intrebat daca imi place de ea, am zis ca da, am intrebat-o si eu, a zis ca nu si ca ii pare rau, dupa aia a zis ca de fapt nu ca nu ii place dar nu vrea sa afle nimeni. Deci am intrebat-o daca ii ceva intre noi si a zis ca da si in ziua urmatoare am vorbit tot felul cu ea pe mess si pana la urma a zis ca sa o las in pace, imi da ignore, si ca ramanem doar amici ca aia de la ea din clasa nu o lasa si ca prefera sa iasa intre ei si prostii din-astea. Zilele astea i-am scris un mesaj cu "Salut ce faci?" si m-a sunat a zis ca se plimba prin oras, am zis ca bine si ca mai vorbim. Dupa un timp i-am scris mesaj ca ce mai face, mi-a scris inapoi si am vorbit ce am facut eu ce a facut ea si din-astea si la un moment dat nu mi-a mai raspuns. Acum trei zile am vazut un mesaj pe telefon de la ea "Fraiere" si ceva emoticoane. Dupa aia m-a sunat dar nu i-am raspuns, de fapt nu am auzit telefonul, dar mna. Am sunat-o cand am vazut apelurile si nu mi-a raspuns. Apoi iar m-a sunat ea si cam tot asa nu am putut vorbi. Ce sa fac ca mie imi place de ea, la ea ii place de mine? Ce sa fac? Wow ce mult am scris...

2 răspunsuri:
| pinkangel_4370 a răspuns:

Wowlaughingasa sunt si euh.cu un baiat mai mare decat mine cu an...il plac ffmult.ne intelegem bine vb pe mess.la sc.n`e tr si mesaje.dar nu stiu ce sa fac.eu zic sa incerci sa vb cu ea. poate rezolvati ceva. poti sa ii spui ca o placi f mult.si poate s`e v-a intampla cevatongue

| CataAndreea99 a răspuns:

Am avut aceeasi problema...laso ceva timp, si poate va veni ea la tine daca nu mergi tu la ea si vorbiti, daca ea va spune ca nu ii place de tine ar fi mai bine sa o uiti chiar daca e greu, sa speram ca si ei ii place