| ItsUkiSenPai a întrebat:

Deci eu am la chimie 5, 4,4 si imi mai trebuie un 5 ca sa trec eu maine dau un test la care o sa copiez Daca ma rog Dumnezeu ma va ajuta.Da sau nu.

5 răspunsuri:
| aleahimk a răspuns:

Si care este intrebarea ta? Sau te,, lauzi " pe aici cu situatia ta scolara?

| amuzanta a răspuns:

Dumnezeu nu te ajuta pentru ca ceri ajutorul si apoi uiti sa-i mutumesti.Nu te rogi numai de dragul rugatului, ci cu inima si credinta..in fine nu o sa intelegi.

| LadyDeny a răspuns:

Sa copiezi e pacat. Oare te va ajuta Dumnezeu sa faci aest pacat? eu zic ca nu. Daca inveti mult si te straduiesti atunci da te va ajuta sa treci dar daca nu inveti si vrei sa copiezi ma indoiesc de asta

| AltcinevaPeAcestCont a răspuns:

Da,poate te ajuta să deschizi ochii şi să-nveţi, nu să copiezi!

| Bajereanu_Iulian_1993 a răspuns:

Am un răspuns lung. La un meci de box era un preot, cînd au intrat luptătorii în ring, unul din ei și-a făcut cruce, și atunci o persoană îl întreabă pe preot:
-Părinte, aceasta o să-l ajute?
La care preotul răspunde :
- Dacă nu știe să boxeze, atunci puțin probabil!

Cam așa este și cazul tău!