| Ingerfararipi333 a întrebat:

Deci imi place de un baiat cu 3 ani mai mare ca mine de ceva timp, un an cred. Problema este ca i-am spus acum 1 luna ca il plac. si a spus ceva gen " Nu stiu ce sa mai zic " La liceu nu ma baga in seama. si e asa, de parca nu m-ar cunoaste. Dar simt ca tine la mine. sau poate ca simt asta doar ca sunt eu prea nebuna dupa el, ajutati-ma va rog cu un sfat... nu pot sa renunt la el. De ce credeti ca face asa? Astept sfaturi va roooggg. Ce as putea face sa-l atrag mai mult? Sunt mai timida de fel, si prefer sa stau in banca mea nu sunt ca restul. chiar nu stiu ce sa mai fac =(

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca esti timida deloc, tocmai ai demostrata asta, daca ai avut curaj sa-i spui baiatului ca-l placi.
In orice caz, baiatul este clar ca NU este interesat de tine, raspunsul lui a fost politicos, dar categoric "nu". Iar faptul ca la scoala nu te baga in seama, confirma ignoranta lui.
Invata sa nu mai arati cat de disperata esti, ca ramai rusinata, ca in cazul de fata, cand ai pus baiatul intr-o situatie penibilo-jenanta sa-ti raspunda evaziv, dar tot NU inseamna.
Daca te placea, raspunsul lui era clar DA, dar a ezitat...ca sa nu te jigneasca din pripa si sa raspunda "NU stiu ce sa mai zi"
Nu stiu dacatu vezi cu ce a inceput fraza lui....cu NU evident.
Mai fetelor, lasati baietii sa faca primul pas, nu mai sariti pe ei, ca uite, patiti ca in cazul asta, omul fiind jenat de situatie, da un raspuns evaziv, ca sa nu-ti spuna "NU".

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Hmmm,pai poate o avea prietena sau poate nu e interesat de tine.
Daca vrei sa te convingi, mai urmareste-l, vezi daca spune ceva de tine prietenilor, vezi daca e cu o fata sau nu.

| 94Lucifer94 a răspuns:

Dacă ai făcut tu primul pas iar răspunsul lui a fost unul care l-a pus pe gânduri, cu siguranță nu simte la fel pentru tine. Adică nu mi s-ar părea normal să te ignore. Poate nu ar trebui să-ți mai faci speranțe cu el. Gândește-te că putea să zică ''și eu de plac'' sau ''de ce mă placi''. Totuși răspunsul primit cu siguranță e unul care denotă faptul că nu-și dorește acest lucru sau pur și simplu nu apreciază faptul că tu îl placi.

| Turbo223 a răspuns:

Uite ce e, daca tu ai 15 ani iar el 18, nu prea e ok. Poate nu te place ca esti cam "tanara" pentru el, ori nu te prea cunoaste, dar trebuie sa te uiti dupa baieti de varsta ta (15-16 ani) nu dupa cei care deja sunt majori..."nu pot uita de el".cum adica nu? E doar un baiat, nu e ca si cum el te-a ajutat cu ceva...etc.Noi nu gandim pentru el si nu stim de ce te ignora, dar cel mai probabil nu este deloc atras de tine sau e timid, dar dupa reactia avuta pare ca nu prea te place in sensul ala.

| Ilie_George_1998 a răspuns:

Daca nu te baga in seama, inseamna ca si el la randul lui este atras de o persoana. ( scuze )
Cu faza " Nu stiu ce sa zic... " nu a vrut sa ti spuna "NU" in fata, asta tinea si de caracterul lui.
Sper ca nu te am dezamagit, si imi cer scuze daca am facut-o. Mult succes. Apropo: " E balta plina de peste ".

| Alin1912 a răspuns:

Fă.l sa creadă ca nu.ti mai place de el si o sa vină singur la tine din orgoliu, apoi mai e un pas si sentimentul o sa fie reciproc