| anonim_4396 a întrebat:

Hei! sunt in pragul disperarii,va rog foarte mult sa ma ajutati,orice sfat e bine venit.
Deci acum o luna, intr o seara,un baiat dragut m-a bagat in seama, eram foarte fericita ptc in ziua aia am avut o stare foarte proasta si ma certasem cu un amic. Toata luna am vorbit cu el(eu il plac foarteee mult) in care dadea semne ca ma palce, m a invitat de 2 ori in oras dar odata nu aveam cum sa ies si a2a oara cand am acceptat, el nu stiu cum a facut de a intors-o si mi a spus ca nu poate acum mai ales ca eu i-am zis ca nu pot sta mult etc etc. Toata vacanta de iarna nu am vorbit decat de 2 ori, si el ma baga in seama si eu il bagam. Ne am vazut in liceu odata si ne am salutat.De cand a inceput vacanta de iarna nu prea am vorbit foarte mult, nu stiu de cehappy l-am inteles poate avea treaba. In noaptea de revelion i-am urat la multi ani si nu mi-a raspuns(nu arata ca a vazut). Sambata asta l-am bagat in seama si nu a raspuns, tot asa imi aparea ca nu a vazut.A intrat de mai multe ori pe facebook...Eu il plac foarte mult,el e foarte destept mereu se duce la concursuri etc. nu stiu de ce se comporta asa,nu-l cunosc foarte bine dar pare genul care nu prea are experienta cu fetele. eu am ajuns in pragul disperarii,mereu ma gandesc la subiesctul asta,stau seara pana tarziu ca sa vad daca vrea sa vorbeasca cu mine,adorm plangand si mereu il visez, cand il vad nu pot sa-i zic 2 cuvinte si tremur toata... Zilele astea am fost la pamant si ar fi ciudat sa l bag eu din nou in seama atata timp cat el nici nu mi a raspuns atunci. Nu pare nici genul care sa-si bata joc sau asa avand in vedere ca nu prea are experienta. Ma simt foarte prost,zi si noapte numai la asta imi e gandul. Va rog ajutati-ma cu un sfat, voi ce credeti? orice sfat imi este de folos

5 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Cred că ar trebui să gândești rațional...nu te vrea!
Și mie îmi lasă mesaje pe Facebook diferiți tipi, le văd doar că trec ca și mesaj necitit mai și arhivez pentru că nu mă interesează.
Treci la treabă că pierzi timpul aiurea cu tipi care nu te vor.Hai succes la învățat.

| elleme a răspuns (pentru Doηηa):

Si atunci ce motiv a avut de m-a bagat in seama si mi-a dat semne ca ma place?

| neutrino a răspuns:

Baiatul nu este interesat de a avea cu tine, acum, o relatie si tu trebuie sa accepti acest lucru.

| Danysan a răspuns:

Treci peste tot si spune-i ceea ce Simti.

| motan444 a răspuns:

Ia nr de tel dai msg ca de vorbit nub cred ca ai curaj spune-i ce simti ma rog nu chiar ce simti zii cal placi si ca ai vrea sa aveti o relatie daca nu stai si uda perna in fiecare seara plangeti de mila ca nu ai curaj sa dai un sms