| gealcopac a întrebat:

Deci, imi place de un baiat, si de abia il cunosc si as vrea sa ne cunoastem, dar nu stiu despre ce sa vorbesc cu el pentru ca: 1.Sunt foarte timida (mai ales cu baieti)
2.Nu prea stiu ce interesuri are.
Si apropo avem destul de multi prieteni in comun.
Ar putea sa imi dea cineva un sfat de cum as putea sa imi fac curaj sa incep o conversatie cu el, si despre ce?

Răspuns Câştigător
| Alinaaa333 a răspuns:

Hey gealcopac, cand lipseste cineva din clasa sau un prieten comun, du-te la el si intreaba-il unde este acea persoana sau daca vine sau nu. Daca nu ai o carte, sa ti-o imprumute, sau pune-te langa el la diverse ore unde nu conteaza neaparat unde stati ( ex: ca poti zice ca doar acolo mai sunt locuri) si complimenteaza-i desenul, iar dupa asta o sa puteti vorbii. Dar nu face totul deodata, fa-le treptat. Daca nu iti reuseste planul, vorbeste si imprieteneste-te cu prietenii lui. O sa te ajute si cea mai buna prietena a ta.

3 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Te duci la el hotarata si il intrebi ce "interesuri" are. Clar o sa-i faci o super impresie.

| Iasmina1202 a răspuns:

Vorbeste cu el pe Facebook.

| AndreeaUcnat a răspuns:

Păi nu trebuie să îl bagi în seamă tu, ar trebui să planifici o ieșire cu prietenii tăi și desigur, să vină și el. Află de la ei care sunt pasiunile lui și apoi întreabă-l dacă îi place nu știu ce carte, de exemplu, tu știind deja răspunsul care va fi da. Apoi îi spui că și ție și te interesezi de personajele cărții, și apoi vorbiți despre ele. Mă rog, e doar un exemplu. Poate fi și o trupă. Orice e în comun contează.