| mirrandagirl a întrebat:

Deci imi place mult de un baiat de la noi din scoala care a venit recent din Belgia. Cum pot sa-i arat asta? Nu ma puneti sa ii spun verde in fata! Prietena mea cea mai buna este verisoara lui. As putea sa o pun pe ea sa-i transmita sau s-ar supara baiatul ca nu i-am spus eu? Si cum as putea sa ii demonstrez ca il plac fara sa ii spun?

3 răspunsuri:
| sarah15 a răspuns:

Eu zic ca nu trebuie sa ii pui pe altii sa intervina (de exemplu prietena ta) deoarece poate lui nu-i plac lucrurile de genul. Cred ca cel mai bine ar fi sa ii spui tu, dar nu pur si simplu vii la el si ii spui ca il placi, pentru ca ar fi cam ciudat, ci mai intai sa deveniti prieteni, amici. Ai putea sa o rogi pe prietena ta ca sa te "bage in seama" cu el, dar nu sa ii spuna ea lui ca il placi. Mai intai sa va cunoasteti si dupa vezi cum merg lucrurile. Sper ca te-am ajutat happy

| mirrandagirl explică (pentru sarah15):

Faza e ca prietena mea stie ca imi place de el si voia sa ii spuna ca il plac... de aceea i-am spus ca nu il mai plac si ca mi-a trecut ca sa nu ii spuna xD.

| sarah15 a răspuns:

Pai, daca e prietena ta trebuie sa te inteleaga, ca nu poate sa vina ea sa ii spuna ca il placi asa, pur si simplu. Mai bine spune-i prietenei tale ce ai pe suflet si ca nu ai vrea sa afle de la ea, ci sa va ajute sa va cunoasteti mai intai.