| PandaCrusher a întrebat:

Deci.
M-am pus cu un baiat mai mare cu 1 an ca mine.
Eu m-am pus cu el doar pentru a face misto pentru ca asa facea si el cu alte fete.
Am crezut ca va fi amuzant, dar uite ca nu e.
Intrebarea e: cum sa ma despart de el pentru a ramane in continuare prieteni?
Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| FataCuOchiiCaprui a răspuns:

Te-ai jucat cu focul si te-ai cam arshappy. Asta e acum. Am fost intr-o situatie asemanatoare, doar ca eu eram cu el pentru ca stiam ca tine la mine si am zis sa incerc sa-i dau o sansa. Si in 4 zile de,, relatie'' m-am indragostit de cel imi bun prieten al lui x_x si nu stiam cum sa-i zic. Si mie mi-a fost greu, mai ales ca si prietenul lui imi dadea semne ca ma place(adica ii spuse lui ca ii place de mine, desi stia ca suntem impreuna) si eu il placeam, dar nu stiam cum sa fac.
Si acum sa-ti raspund si la intrebare: Pai ia-l deoparte si vorbeste frumos cu el. Explica-i ca ai incurcat sentimentul de prietenie cu cel de iubire si ca tu de fapt vezi in el doar un bun prieten, nu un posibil iubit. Cand vorbesti cu el ai grija sa fiti singuri(adica nu-i zice asta de fata cu prietenii pentru ca se va simti ranit, pentru ca asa-s baietii, mai orgoliosi) si sa-i explici cat mai clar ca ai vrea sa va despartiti. Spune-i si ca vrei sa ramai prietena cu el, ca ti-ar placea sa pastrati legatura si sa considerati ca intre voi nu a fost nimic.
Acum, sincer, nu te mai astepta ca voi doi sa deveniti cei mai buni prieteni. Daca tine foarte mult la tine e posibil sa nu te poata uita si sa aleaga sa se indeparteze incet de tine pentru a nu mai suferi(cum a fost in cazul meu) sau, dimpotriva, daca nu a tinut deloc la tine, va pune orgoliul in fata si nu o sa mai vorbeasca cu tine. Oricum daca el e un baiat de treaba eu zic ca puteti ramane amici. Dar ai grija sa nu spui in stanga si-n dreapta ca ai stat cu el la misto dupa ce va departiti pentru ca se va supara foarte tare si sigur se duce de rapa intentia ta de a ramane amici. Succes!

7 răspunsuri:
| Bojthe a răspuns:

Poate ar trebui sa ii explici ca nu esti capabila de o relatie serioasa iar adac tine la tine iti va intelege dorinta cu prietenia.Insa daca nu va afla de ce te-ai"pus" cu el si nu va mai vrea sa stie vreodata de tine sa nu te miri

| Stefania3001 a răspuns:

Buna! Complicata situatie, nu ii spune ca te-ai folosit de el, spune-i ca nu esti inca pregatita pentru o relatie si ca cel mai bine ar fi sa ramaneti doar prieteni.
Funda?big grin

| Geeeo21 a răspuns:

Pai spune-i odata cand sunteti singuri ca ai vrea sa va despartiti dar totusi sa ramaneti prieteni pentru ca ti-ai dat seama ca nu e genul de baiat pe care-l cauti. dar ai vrea sa ramaneti prieteni pentru ca e un tip de treaba. poate o sa fie greu pentru amandoi. dar pana la urma o sa va obisnuiti! happy

| hgfdsa a răspuns:

straight face

| 0hippy0 a răspuns:

Mai, andy_8555 fata asta zice ca e mai mare baiatul ala cu un an decat ealaughing cum sa se mute in alta bancalaughingrolling on the floor citeste si tu mai intai intrebarea cu atentiewinking

| andyas01 a răspuns:

Te muti in alta bank si vb cu el mai putin si o sa vezi ca nu mai ai treaba cu el

| dianaa96 a răspuns:

O doamne, trec prin aceeasi problema! M.am pus la misto cu el, fiidca el este un ''curvar'' si am vrut sa.i arat cum este sa se desparta si cineva de tine, nu doar el sa se desparta de fete.Sincer mi.a placut de el acu 1 luna,dar era cu altcineva,apoi mi.a trecut, in primul rand m-am pus sa.i trag clapa si ca o prietena sa se intalneasca cu un coleg de'al lui.Dar sincer nu e amuzat, nu.mi place de el...si cand ma gandesc ca maine incepe scoala si trebuie sa.l vad simt ca morrrrr! Vreau sa ramanem prieteni...ma poti contacta pe privat sa-mi spui tu cum ai procedat?