| dyadyenotza a întrebat:

Deci, ma trezesc dimineata mie foame, mananc, nici bine nu trec 5 minute mie foame iar, si din nou acelasi lucru, asa o tin toata ziua credeti-ma nu stiu ce sa fac, deci mananc foarte mult si fara sa ma opresc, ma roade stomacul, deci daca mananc la amiaza, tau o ora sau mai putin iar ma roade stomacul, va rog dati-mi un sfat, ce as putea sa fac? sad

4 răspunsuri:
| DeeaDLove12 a răspuns:

Asa patesc si eu si m-am cam ingrasat
oare de la ce? eu cred ca in trecut eram slaba si lu-am ceva de pofta de mancare, oricum nu sunt chiar asa grasa
daca a raspuns cineva corect sa ma anunti

| Alexstrasza a răspuns:

Incearca sa-ti faci un program, gen : Dimineata (ora 9 maxim) mic dejun, ora 12-2, pranz, 4-6 gustare 8-9cina (pana in 10 maxim! depinde cand te pui sa dormi) Nu asculta prostii gen : nu se mananca nimic dupa ora 6, sau dupa ora 8... Medicul spune : "Nu manca nimic cu 2 ore inainte de a te pune sa dormi" si atat! In timpul in care ti se tot face foame, incearca sa iti preocupi timpul cu altceva, as face o nebunie sa iti sugerez un lucru, dar mai bine ma abtin ca nu vreau sa te am pe constiinta big grin Spor si pofta buna!

| SplashFire a răspuns:

De obicei organismul incurca foamea cu setea. cand simti ca trebuie sa mamanci, bea un pahar cu apa

| Dorianaa a răspuns:

Eu as zice ori sa mergi la un doctor sa iti spuna sa iei un medicament ceva sau calciu... Sau daca nu, ai putina vointa si incearca sa mananci doar de 3 ori pe zi chiar daca te vei simti rau sau te va roade stomacul... Peste cate`va zile te vei simti mai bine :* Bafta!