| Vladka a întrebat:

Ma doare stomacul deja de 3 zile,parca ma roade, parca imi e foame si chiar daca maninc oricum ma roadi, nu stiu ce sa fac si dupa ce mananc anume dimineata parca mi se face greata apoi trag un git de aer si imi trece cite putinsad.Ce sa fac, va rog ajutati-ma! Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ale07 a răspuns:

Hmm,ai incercat apa cu putina lamaie? Spunele parintilor tai. Eu nu iau niciodata medicamente,dar ai putea lua ceva calmante (algocalmin). Aceste dureri,hmm,nu ar putea fi de la menstruatie, nu? Nu doare asa tare, cred, eu inca n-am avut niciodata dureri cand sunt pe ciclu happy... Daca nici acestea nu merg, atunci cred ca ar trebui sa intrebi un asistent medical sau chiar medicul.

4 răspunsuri:
| SefaTa97 a răspuns:

Buna.
Iti recomand sa iei pe stomacul gol dimineata o pastiluta de Omez. Dupa jumatate de ora sa mananci.
Daca te simti mai bine mai ia macar inca 3 zile. happy

| Ale07 a răspuns:

In primul rand, ai vorbit cu cineva? Te-ai sfatuit cu cineva? Nu stiu ce ar putea sa fie... Incearca niste apa cu putina lamaie. Dar cati ani ai? big grin

| Vladka explică (pentru Ale07):

Am 15, nu am vb cu nimeni si nu am luat nici un fel de medicament

| Ale07 a răspuns (pentru Vladka):

Hmm,ai incercat apa cu putina lamaie? Spunele parintilor tai. Eu nu iau niciodata medicamente,dar ai putea lua ceva calmante (algocalmin). Aceste dureri,hmm,nu ar putea fi de la menstruatie, nu? Nu doare asa tare, cred, eu inca n-am avut niciodata dureri cand sunt pe ciclu happy... Daca nici acestea nu merg, atunci cred ca ar trebui sa intrebi un asistent medical sau chiar medicul.

| Ale07 a răspuns:

PAi nu stiu ce ar putea fi... Dar cati ani ai? Incearca niste apa cu putina lamaie... Ai vorbit cu cineva? Ai luat ceva medicamente?