| anonim_4396 a întrebat:

Deci mi-am facut un tatuaj iar culorile par sterse. de ce?
tatuajul l'am facut acum o saptamana

Răspuns Câştigător
| hotza a răspuns:

Zulu ce-ai spus e o mare aberatie! Johnny "coaja" aia este tesut epitelial mort care se regenereaza intr-un cuvant pielea care a fost indepartata pentru a fi introdus tusul sub piele...probabil daca l-ai facut la un salon sau cineva atestat in tatuat ti-ar fi spus sa nu-l expui la ultraviolete puternice cel putin 1 luna pana se vindeca complet iar pana-ti pica SINGURA coaja sa-l dai cu Bepanthen pentru o vindecare cat mai frumoasa. Daca ai urmat pasii astia (fara expunere si unguent pentru vindecare ) atunci problemele sunt la "mesterul" care te-a tatuat probabil nu a folosit tusuri de calitate sunt fel si fel de vegetale si unii pentru a iesii mai ieftin folosesc "ieftineli" fara sa se gandeasca ca la randul tau fiind multumit o sa-i aduci clienti...singurul lucru care-l poti face e sa-l rebati din nou-http://www.leostattoo.com/galerie.php aici m-am tatuat de 2 ori si urmeaza sa o fac a 3 a oara in septembrie

6 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

@Zulu
l'am facut in sus de la incheietura mainii
si mi s-a facut un fel de coaja si unde a cazut coaja aia culorile par sterse

si tot a fost ok pana acum cateva zile cand a cazut coaja aia

| BroascaCuElice a răspuns:

@hotza l'am facut la salon si da mi-a zis sa nu il expun la ultraviolete sa il feresc de apa pentru 2 saptamani si sa ma dau cu Baneocin
de cel putin 3 ori pe zi

| BroascaCuElice a răspuns:

Am tinut cont de sfaturi

| hotza a răspuns:

L-ai expus sau ai tinut cont de sfaturile de la salon?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca iti place sa desenezi sau sa ai desene nu poti sa cumperi desenele cuiva care se pricepe?
Felicitari esti marcat pe viata, tatuajul ala nu o sa-l mai poti scoate niciodata.
Va bate-ti joc de trupul vostru, vreti tatuaj sa va da-ti smecheri, o sa vezi ca peste 2, 3 ani o sa vrei sa il indepartezi si nu o sa mai ai cum.
Imi pare rau pentru oamenii ca tine.

| Zulu a răspuns:

Daca l-ai facut de la incheieturi in jos(maini)sau de la glezne in jos trebuie sa il faci de 2-3 ori sa ca sa fie ok.in partile astea nu prea iese tatuajul din prima.