| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am făcut un tatuaj de 1 săptămână și am respectat indicațiile oferite de cea care l-a făcut, la salon și à picat din crustă azi și am văzut ca a devenit gri tatuajul. De ce?

6 răspunsuri:
| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Prostule du-te inapoi la salon si explica-i ce sa intmplat cu tatuajul pana nu dai in ceva, tu stii ca poti sa dai in cancer de piele si HIV de la acul ala pe care la folosit pe mai multe perosane, tu nu vezi ca romanul nu e frate cu sapunul.

| AleixD a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Acul à fost steril, în fața mea l-a desfăcut, și a și dezinfectat locul unde a fost tatuajul.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns (pentru AleixD):

Bine, bine dar maine dimineata cum se crapa de ziua du-te la salon urgent poate reuseste totusi sa ti-l salveze cumva.

| CleanHeart a răspuns:

Nu are nimic, am și eu 2 tatuaje, unu recent și așa trebuie să cada ca sa se vindece, dă cu cremă de 2 ori pe zi și e normal sa rămână alta culoare.

| KafhlyKatya123 a răspuns:

Buna! Nu mi-am facut niciodata un tatuaj asa ca nu stiu mare branza... Cel mai recomandat e sa te duci inapoi la salon si sa te interesezi. Poti consulta si un medic. Posibil acul pe care l-a folosit era murdar/a mai fost folosit etc. Poate ai luat o infectie ceva. Deci... Nu mai sta pe ganduri si du-te la salon sa vezi daca totul e in regula! Daca poti chiar acum sau maine cum se deschide salonul. Sper ca te-am ajutat, iti doresc binele?

| AleixD a răspuns (pentru KafhlyKatya123):

Mi-a spus tattoo artistul va exista posibilitatea sa se întâmple asta și mi-a spus și cauza și cum sa remedies situația însă nu am mai reținut de 1 săptămână de aceea am întrebat ca poate a mai pățit cineva