| AndiNyctophilia a întrebat:

Deci, mi-am luat o pereche de bocanci de pe net. Ăștia sunt: http://www.gotica.ro/......ARAME.html

Nu pot să zic că îmi sunt mici, dar au în spate o cusătură care mă roade oribil, deja am făcut și răni de la ei. Aveți niște ponturi pentru mine, ceva, orice ca să mă ajute, că nu vreau să renunț la ei sub nicio formă. Menționez că sunt din piele. Apropo, fundă.

Răspuns Câştigător
| Pitzipoanca a răspuns:

Pentru cusatura nu cred ca exista vreo rezolvare. Daca pielea era de vina (prea stransa), atunci se putea folosi crema. Iei crema (de fata, de galbenele, unt de corp... cam ce vrei tu), aplici in interior si lasi o zi- 2. Nu extrem de multa crema si nu le lasi la soare. Eventual ai putea merge la pantofar sau sa-ti aplici tu niste "petece" de piele subtire peste zona problematica. Ai putea sa incerci sa-i largesti si, astfel, sunt sanse sa nu mai jeneze. Iei niste sosete groase, le uzi cu apa calda/fierbinte, faci bocancii cu crema, apoi ii incalti peste sosete si stai cateva ore/ o zi.

1 răspuns:
| AndiNyctophilia explică:

Bă, da´ nu răspunde nimeni...