| JustWannaDance a întrebat:

Deci, mie imi place de un prieten putin mai departat de mine, cu 5 ani mai mare decat mine, iar prietena mea se da la el :-(... Mor de gelozie cand ii vad, desi el nu stie ca imi place de el, si prietena mea stie ca il iubesc si mereu cand mergem afara ea se pune in brate la el, si il pupa pe obraz si vorbeste mult cu el, si cand o intreb daca ii place de el spune ca: "Nu, nu".
S-ar putea sa spuna asta doar sa nu ma simt eu prost, sau oare chiar il iubeste?
Fundita. :-D

3 răspunsuri:
| aniriiiiii a răspuns:

Daca se comporta astfel, sunt sigura ca il place ...vezi tu prietenele "cele mai bune" aproape toate fac asa, cand stiu ca iti place de cineva parca fac din adins.Din momentul in care face asa.in locul tau n-as mai considera-o prietena.Si in legatura cu el,da`i de inteles ca il placi, stai langa el, vorbeste mai mult si pe mess si asa...si poate n`o sa fie nevoie sa `i spui u ca il placi, daca va veti apropia poate se va indragosti de tine si te va aborda el.:*:*

| Crazy_2020 a răspuns:

Daca baiatul ala.ii aproba toate glumele si rad impreuna posibil sa o simpatizeze, dar doar atat. daca nu e asa vesel cu ea.o considera doar o prietena.insa tu.ia si vb cu el foarte mult. spune-i lucruri dragute.ce observi la el...iar el poate isi da seama.si.cine stie...BAFTA!

| Maddu_2367 a răspuns:

Buna.aia chiar nu e o pritena adevarata e una falsa, stie ca tu il placi si de aceea face asa sa te gelozeasca pe tine, eu zic sa vezi daca si baiatu ala te place si daca te place spune-i ca si tu il placi si o sa iasa ceva frumos.Evita sa iesiti toti trei departeazate de ea. Sper sati fiu de ajutor. Daca vrei sa vorbesti mai multe cu mine lasa-mi id tau.pup