| Denysa-Myhaela a întrebat:

Deci noi astia care da bacu in 2010 cum o sa dam bacu 3 probe scrise si o sa primim 3 diplome de competenta din timpul anului scolar? Sau 3 probe scrise si dam 2 probe oale in timpul anului scolar ca ametita aia de diriga ne-a zis ca dam 3 probe scrise si 2 orale in timpul anului scolar.VA rog lamuriti-ma si pe mine

4 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

3 scrise la sfarsit, iar oralele in timpul anului scolar.

| madalina2727 a răspuns:

Buna! Din cate am inteles de la diriga mea or sa fie 2 orale in timpul anului(cel mai probabil prin mai) si 3 probe scrise la sf anului scolar. oralele nu o sa conteze prea mult adica ele nu iti influenteaza media de la bac.se dau primesti o nota/calificativ in fuctie de care o sa iti dea o diploma de competente la romana si eng/franceza.si mai era ceva de genu ca o sa se dea si ceva informatica(in afara de atestat pentru cei care st la profilul mate-info), dar nici acea evaluare nu o sa conteze la bac.sa vedem ce o sa stabileasca pana la urma. oricum noi trebuie sa fim pregatiti.Mult succes iti urez de pe acum la bac si admitere!

| ndn a răspuns:

Absolvenţii claselor a XII-a vor susţine trei probe scrise şi două probe orale, în timpul anului.

Evaluările scrise la examenul de Bacalaureat 2010 sunt:

1. Probă scrisă la limba şi literatura română – probă comună pentru toate filierele, profilurile şi specializările;

2. Probă scrisă la limba şi literatura maternă – probă comună, pentru aceeaşi limbă, pentru elevii care au urmat studiile liceale într-o limbă a minorităţilor naţionale, la toate filierele, profilurile şi specializările;

3. O probă scrisă, diferenţiată în funcţie de filieră şi profil: matematică – pentru profilul real din filiera teoretică, pentru filiera tehnologică sau, după caz, pentru filiera vocaţională, respectiv istorie – pentru profilul umanist din filiera teoretică sau, după caz, pentru filiera vocaţională;

4. O probă scrisă la care elevul poate opta, în conformitate cu filiera, profilul şi specializarea urmate, pentru una dintre disciplinele cuprinse în următoarele două grupe de discipline: fizică, chimie, biologie sau informatică – pentru profilul real din filiera teoretică, pentru filiera tehnologică, sau, după caz, pentru filiera vocaţională, respectiv geografie, filosofie, logică, argumentare şi comunicare, economie, psihologie şi, după caz, sociologie – pentru profilul umanist din filiera teoretică sau, după caz, pentru filiera vocaţională.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bai sunt curios si eu sa stiu cand se da proba la fizica? va rog sa imi trimiteti si mie un email la rulzzz_dust@yahoo.com multumesc anticipat