| Bozga_Patricia_1996 a întrebat:

Deci. O prietena de-a mea fumeaza si umbla cu toti golanii. Azi m-am intalnit cu maicasa in magazin si o zis ca eu o indrum pe fiica ei spre pacate. Eu i-am zis ca nu e adevarat(pentru ca asa si este) si ea m-a amenintat. A spus ca ii zice mamei iar eu nu stiu cum sa scap. Vreo idee pls. Funda!?

3 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Atat timp cat sti ca nu ai facut nimic gresit, nu ai de ce sa te temi. Poti sa vorbesti cu mama ta despre aceasta situatie ca sa stie in caz ca vorbeste cu mama fetei.Pe situl jw.org sectiunea adolescenti poti gasi articole utile.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Folosim prea usor cuvantul,, prieten,,. Fiind vazuta in anturajul ei, degeaba esti altfel, caci esti considerata a fi la fel.Cand un,,prieten,, are un comportament aiurea, ne debarasam de el sau acceptam acelasi,, calificativ,, atribuit lui.

| NoName0x0 a răspuns:

Simplu: spui adevarul in continuare, spui adevarul si mamei tale, pana la urma daca tu nu fumezi, cum ai putea sa indrumi pe cineva sa fumeze?