| MineIsLikeABridge a întrebat:

Deci prima data eram gras si eram criticat, acum m-am apucat de sport (culturism si carate) si am slabit, acum sunt criticat ca cica iau steroizi si nici macar nu am un muschi de doamne ajuta pe mine, am inceput sa pun muschi, fara steroizi, toti in schimb zic altceva, sunt cuminte si rusinos, dar cum aude cineva ca fac carate zice ca sunt rebel, ce dracu are lumea asta in a critica, cand ei nu sunt nici pe jumate mai buni?

Răspuns Câştigător
| tocariuc a răspuns:

Lumea mereu critica indiferent de ce ai face sau ce ai zice; dar nu trebuie sa pui la suflet; poate ca sunt invidiosi

| MineIsLikeABridge explică (pentru tocariuc):

Tinand cont ca nici singur nu pot sta, ma iau destul si dupa ce mai zice lumea, dar ai dreptate, uni sunt chiar invidiosi

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Sincer, fa-ti alti prieteni. mie cand imi zice cineva ca iau steroizi ii spun ca e un idiot happy

| MineIsLikeABridge explică (pentru Cosmin86):

Am un prieten mai cu care fac sala si de astea fara steroizi si altele, dar suntem fiecare la alt liceu si in zone diferite ale orasului. Dar majoritatea care nu fac sala zic imediat steroizi, majoritatea care fac sala (la sal unde sunt eu, una mai de "fite") iau multi steroizi si altele cum ar fi creatina, vitamine x y.
Multumesc de raspun, intrebarea am pusa cand eram intro mini depresie happy, bft.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MineIsLikeABridge):

Creatina si celelalte sunt ok, si eu folosesc. Dar steroizii sunt cu totul altceva.

| blueskies14 a răspuns:

"Sa sufar eu pentru voi? O zic din nou: Bag p*** in lume si v-o fac cadou" un vers foarte sugestiv. big grin

| MineIsLikeABridge explică (pentru blueskies14):

Adevarat, lumea in general este buna de aruncat, in general, dar fara cineva care sa iti fie alaturi viata nu are sens, ma refer la un colectiv, cum sunt eu si prieteni de la sala, care aia ma marginalizeaza fiindca nu iau steroizi si vitamine. Ca ei numai despre asta vorbesc. In schimb am clasa care e si ea impartita in mai multe grupe si spre norocul meu am acolo "prieteni" care tot timp se dau smecheri in fata orcui, si greu sa gasesti un colectiva cat de cat bun fara sa te abdatezi.

| TheFuture a răspuns:

Hay ma ai venit sa te dai mare ca ai slabit si faci culturism? una e sa faci sala una e sa faci culturism laughing crezi ca te duci la sala gata sunt culturist laughing) duceti'va ma de aici tu ala timidu' se ia lumea de tine saracu'

| alynutzabrunetyka16 a răspuns:

Buna, NU te mai lua dupa ce zice lumea pentru ca niciodata nu o sa fie multumiti orice ai zice si orice ai face, Fa asa cum vrei u,cum simti, Nu lasa niste oameni fara logica care se vad pe ei cei mai buni, sa-ti strice buna dispozitie, P.S Ai incredere in tine si in ceea ce simti tu, crede in tine da?:*

| MineIsLikeABridge explică (pentru alynutzabrunetyka16):

Toate astea am reusit sa le duc la un nivel mai superior (culturismul si caratele) doar avand incredere in mine.
De multe ori faci ce face lumea fara sa iti dai seama ca tu nu esti asa.