| JohanneGirl a întrebat:

Deci specific ca e o tema. Profa de germana ne-o dat tema sa luam de pe internet sa ne facem o fisa cu verbele, asa ca sa putem lucra la clasa, cu prezent, perfect, imperfect, spre exemplu.
malen-gemalt-ist gemalen, ceva de genul. Nu gasesc nici un site unde as putea gasi o lista cu verbele conjugate asa. Funda happy

1 răspuns:
| SelenaGomez_1698 a răspuns:

Http://www.wordchamp.com/lingua2/Verb.do?text=sich%20waschen&languageID=17 uite aici! scrii un verb sus si iti zice la o gramada de timpuri. eu am scris un vb sus ca sa vezi tu cum apare. Funda?