| da33a a întrebat:

Deci...stiu un baiat (doar din vedere)si mi se pare simpatic. as vrea sa vorbesc cu el da nu-mi fac curaj si de fiecare data cand incerc ma blochez si nu stiu ce sa zic deci.....cu ce subiect as putea incepe?

Răspuns Câştigător
| pix3L a răspuns:

Deci in primul rand incepe si tu cu Buna, si daca tu nu ai curaj in primul rand loveste-te de el intentionat si ii zici o imi pare rau si dupa aia i te prezinti ex:Buna eu sunt Raluca sau cum te numesti tu si dupa aia incepi si vorbesti si tu desprea ceva ce le place baietilor:Jocuri si dupa aceea incepi si tu si il intrebi ce ii place dar nu pune 1000 de intrebari:Ce suc ii place, Ce serial urmareste, ce muzica asculta(de dragul muzici bune spre sa nu spuna manele) deci cam asta e totwinking sper sa te ajute Fundahappy

2 răspunsuri:
| BlackCinnamon a răspuns:

Vechiul sfat : "gaseste ceva in comun cu el", dar desigur ai putea completa, daca esti draguta cui el si amuzanta, va fi de folos.

| Madyscumpasirea a răspuns:

Pai, prima data intreaba-l daca stie cat este ceasul si apoi peste cateva zile du-te la el si intreaba-l daca nu simte ceva pentru tine. Daca iti zice ca da ii poti zice si tu sau poti sa faci tu primul pas si chiar daca te mai incurci si nu mai stii ce sa zici fa tu primul pas si daca te refuza, nu te mai gandii la el si incearca sa il eviti sau daca mai tarziu se razgandeste sa nu ii dai atentie ca sa vezi ce poate face pentu tine si daca vezi ca insista te sfatuiesc sa fii cu el.P.S.un sfat prietenesc este sa nu insisti pentru ca s-ar putea sa, se plictiseasca de tine.