| AllaBalla a întrebat:

Deci sunt intr-o relatie pe fb cu un baiat, mai mare decat mine cu 2 ani (mai exact el este prietenul meu cel mai bun). dar nu suntem impreuna pe bune ci doar la misto ( ma rog. e o poveste lunga cum am ajuns noi sa facem asta laughing) si oricum nu are nicio legatura cu intrebarea). Suntem prieteni de familie si ne stim de cand eram micuti de tot iar eu il plac de cand ma stiu. ideea e ca el mai tot timpul m-a considerat doar un copil ( fiind mai mica decat el.) dar de un an ( cam de cadnd am implinit 15 ani)a inceput sa fie mult mai atent si dragut iar acum suntem cei mai buni prieteni, de multe ori imi ia apararea in fata altor prietene ( chiar si cele mai bune!) suntem nedezlipiti laughing) Iar noi acum cam sutntem. cei mai buni prieteni. teoretic. ideea e ca noi am jucat foarte bine "rolurile" de indragostiti..am facut o multime de poze impreuna ( cele mai multe sarutandu-ne) pentru a fi convingatori. si chiar suntemhee hee faza e ca. el a inceput a "joace " acest rol si cand vorbim numai noi doi sau cand suntem singuri. desi tot timpul imi spune ca ma considera o surioara, ca ii sunt cea mai buna prietena. straight face iar eu nu mai inteleg nimic. uneori e pura prietenie. alte ori e mult mai mult de atat. mai ales ca el nu este un tip timid si sunt sigura ca mi-ar fi spus ca ma place. si totusi cum spuneam joaca acest rol si cand suntem numai noi doi. deja ce face el nu e numai de ochii lumii straight face ma place sau nu? sa il intreb eu? desi e cam aiurea...sunt confuza rau de tot! va rog mult sa ma ajutati sad

Răspuns Câştigător
| asdfghqwerty a răspuns:

Cred ca ar trebui sa ii raspunzi la aceste lucruri dragute sau sa faci si tu ceva dragut. daca el iti raspunde asta inseamna ca te place. din ce ai zis aici cred ca se cam da la tine si cred ca probabil stie ca si tu il placi. este o idee si sa il intrebi direct ( normal cand sunteti doar voi 2 ) sau sa ii dai de inteles ca il placi (e probabil sa isi dea seama daca zici ca e cu 2 ani mai mare decar tine). ideea e ca poti afla daca te place si daca nu il intrebi direct.trebuie doar sa stii ce sa faci cand sa faci sau sa stii sa " desciferzi privirea din ochii lui". fiindca toate persoanele indragostite au o privire luminoasa, scanteietoare. uita-te atenta in ochii lui si incearca sa iti dai seama cum te priveste. citeste ceva despre persoanele indragostite. google te invata si sa faci cartofi prajiti. sper sa iti fiu de ajutor cu ce am scris happy

4 răspunsuri:
| Anytza17 a răspuns:

Pfff..complicat dar parerea mea este ori sa il intrebi in fata si ii da'i ca motiv ca nu mai intelegi nimic din gesturile lui ori incerci sa il saruti in fata mai multor prieteni comuni si daca accepta te place daca nu ...sarputea sa nu te placastraight face

| Razvann97 a răspuns:

Intreaba-l si afla daca este doar de ochii lumii. Nu poti stii daca nu incerci. Daca el nu este timid, nu da nici tu dovada de asa ceva. Pana la urma n-ai de pierdut thinking

| unuloarecare a răspuns:

Intreaba'l tu asta... alt raspuns nu ai putea primi.

| asy1234 a răspuns:

Parerea mea e sa il intrebi in fata ....adica na poate el te place sau face asta doar de ochii lumiun raspuns sincer te-ar putea ajutahappy