| anononon a întrebat:

VREAU PAREREA SINCERA A UNUI BAIAT.am cunoscut un tip la inceputul clasei a noua.am devenit buni prieteni, dupa care iubiti.am fost impreuna o luna si putin, timp in care ne-am certat de multe ori, dar am avut si zile foarte dragute.ne-am despartit din cauza ca asa a vrut el.este un tip foarte gelos si nu a suportat ideea ca eu am luat in brate 2 tipi in timpul relatiei noastre.gesturile mele au fost amicale, insa pentru el nu au reprezentat asta.am regretat foarte mult, am plans mult din cauza asta, insa am trecut peste.inca mai simt ceva pentru el, doar ca nu mai plang.suntem in aceeasi clasa, deci ne vedem tot timpul.in ultima vreme se uita mereu la mine si ma baga in tot felul de stari, ca si cum ar fi totul ca la inceput; imi da impresia ca inca ma place. dupa ce a terimat-o cu mine si-a pus pe fb ca e intr-o relatie, insa s-a terminat si acea relatie.deci acum e single.nu stiu ce sa cred.mi-ar placea sa cred ca am trecut peste el, insa stiu ca nu e asa plus privirile lui lungi si dese.sunt confuza

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
10 răspunsuri:
| cuvant a răspuns:

Eu zic sa nu faci nici un pas si sa nu risti nimic. Problema ca ati trecut la relatie iubit-iubita fara sa va cunoasteti destul.
Daca vrei doar sa fiti prieteni poate fi o sansa dar nu mai mult ca nu merita.

| Silviu591 a răspuns:

Ai luat in brate doi tipi in timpul relatiei cu el...amicale sau nu, nu conteaza..ai gresit si asta ti-a fost rasplata

| CristiB93 a răspuns:

Eu zic ca nu merita sa te mai faca sa suferi inca odatawinking,daca te iubea cu adevarat nu se despartea niciodata de tine,dar nu te iubea din nefericire pentru tine,eu zic sa treci peste el si sa gasesti alt baiat care sa merite si sa te iubeasca,asa daca risti cu asta,i dai posibilitatea sa te mai raneasca iinca odata si nu cred ca vrei asta sad nu-i asa?,e foarte urat sa suferi pentru asa ceva,crede-ma stiu ce spun sad si daca ai suferit odata,de ce sa te mai impaci cu el,nu merita asta,daca te-a lasat odata,o sa te mai lase inca odata,si inca odata,eu nu am incredere in cei care se impaca de doua sau trei ori,adica e clar ca acolo nu e iubire si doar asa lipsa altei persoane care cand va aparea, o sa se destrame relatia, asa ca eu te sfatuiesc sa nu te mai bagi cu el, dar acum depinde de tine, tu alegi, eu nu pot sa te obligwinking oricum
numia bine iti doresc si sper sa faci alegerea corecta happy bye bye

| defibrilator a răspuns:

Merita sa mai risti o relatie neplacuta cu el, ca prima? sa ii mai dai o sansa sa te raneasca, sa te faca sa plangi, merita lacrimile tale? dupa ce ti-a provocat atata suferinta merita sa ii mai dai o sansa? daca raspunsul este da, la toate intrebarile mele...

| Anxiousy a răspuns:

Bai fetito tu ai innebunit? NU conteaza ca e amical sau nu, sunt baiat am o relatie de 8 luni cu o fata pe care o iubesc, iar ea NICIODATA nu a luat alti baieti in brate sau sa ii pupe pe obraz nici cand a fost ziua lor, gen AMICAL, EA ESTE RESPECTATA NU CUR*A! E VINA TA

| DistrugatorulDeVise a răspuns:

Aţi încercat odata, nu a mers.E greu că sunteţi colegi de clasă dar o să vină momentul când o să găseşti şi un alt baiat.

| Razvica a răspuns:

Gresesc cei care tiau spus ca te-a facut sa sufer, ca sa nu il ierti, ca te va face din nou, dar draga mea, gestul facut de tine inevitabil a condus la rezultatul de acum, asaa ca daca mai vrei sa fii cu el, iesiti la o cafea un suc cv si vorbiti. spune-i ca nu se va mai repeta ca ai inteles ca ai gresit si totul va fi bine, si tu si restul care siau dat cu parerea si lau invinuit pe el... spuneti-mi cum v-ati simti daca prietenul/prietena actuala se ia inbrate su baietii/fete se pupa, ce sentiment var provoca?

| anononon explică (pentru Razvica):

Ai dreprate, stiu.pacat nu acum nu se mai poate face nimic

| Razvica a răspuns (pentru anononon):

Ma bucur ca am reusit sa te pot ajuta cat de cat... oricum nu te bloca pe un singur baiat sau pe o singura iubeire pentru ca sincer iti spun sunt trecatoare... putine sunt de durata de la o varsta frageda.

| arb a răspuns:

Eu as fi facut la fel.....bn a facut..cum draq sa nu se desparte cand uh ii iei pe 2 la brat si eu as fi crapat de nervi.