| Ingerash_9146 a întrebat:

Deci sunt intr-o situatie prea urata, sunt cu un baiat de un an in care am trecut prin atatea impreuna, il iubesc, dar mama nu vrea sa fiu cu el, nici ca amici macar, prima dta cand a aflat a facut urat, au trecut cateva luni cand am stat cu el pe ascuns, dar sambata mi-a facut un scandal monstru.SI iar mi. a interzis sa umblu cu el, ca cica e mai mare e golan. i-am explicat ca ea nu il cunoaste si ca eu il cunosc prea bine. Dar tot nu are degand sa`si schimbe parerea. A mai trecut cineva prin asa >ceva.? Ce`ati facut? Eu una nu vreau sa renunt la el.il iubesc prea mult

Răspuns Câştigător
| Alisa a răspuns:

Pai depinde si cati ani ai. Eu sunt in aceeasi situatie ca si tine.
mama nu e de acord cu el, pentru ca zice ca nu e de mine, si mi-am luat si bataie din cauza asta. am iesit sa ma vad cu el pe ascuns, acasa am numai scandaluri, si orice as face mama tot nu il vrea, nu il accepta. dar noi tot nu am renuntat, el a facut atatea pentru mine, a venit sa vb si cu ai mei, si o s amai vina, pana le demonstreaza ce fel de persoana este.
daca tu crezi ca el merita, si ca te iubeste cu adevarat, luptati impreuna. el poate sa vina sa vorbeasca cu ai tai, si sa le arate ca este un baiat cuminte, si ca te merita pe tine. bafta.

PS: daca vrei sa vb mai multe lasa-mi un mesaj privat, sau id-ul. te-am pupat.:*

1 răspuns:
| asdgfhresry a răspuns:

Pai nici nu trebuie sa renunti. Si de fapt, nu trebuia sa ii zici mamei tale. Se pare ca e stricta si daca l-ar fi intalnit pe prietenul tau, l-ar fi aruncat prin geam de urgenta.

Dar asa sunt mamele. Daca tu crezi ca este un tip bun, si tine cu adevarat la tine si nu doar se preface, atunci il meriti. Dar daca mama ta are dreptate ca este golan. Adica sa fie smecher si sa se poarte urat, eheeh...nu cred ca te merita. Dar cat timp simti cu adevarat ca el chiar te place, atunci totul va fi bine. Si incearca sa ii explici si baiatului despre mama ta. Si poate te ajuta.