| scump3tea a întrebat:

Deci un baiat ma place, si eu il plac el stie de asta.Eu am (13 ani ma numesc Gaby) si (el 15 ani il cheama Andrei). Una din prietenele mele bune (o cheama Veronika-13 ani)e prietena foarte buna cu el.Nustiu daca importa virsta dar oricum.Veronika(prietena mea) a vorbit ieri cu el si l-a intrebat daca ma place si el a spus da.Si a rugat-o sa nu imi spuna.In fine ea mi-a spus. Dar Veronika l-a intrebat de ce nu imi spune ca ma place si el a spus ca sint niste probleme foarte mari la mijloc.Deci eu deja i-am spus cu jum de an in urma ca il plac dar el m-a refuzat ce pot sa fac acum.

P. S. eu cu el vorbesc ca intre prieteni.Ne intelegem

Funda!
Si mai vreau sa spun, ca eu vad ca comportamentul lui fata de mine e schimbat, se vede ca ma place. Dar prietenele mele au spus ca e rindul lui sa faca primul pas, eu l-am facut cu jum de an in urma si el a spus ca nu ma iubeste (nu trecuse mult timp decind s-a despartit de prietena lui). Si in plus eu cred ca daca eu voi face din nou primul pas voi parea o obsedata.

2 răspunsuri:
| iuly_4192 a răspuns:

Nu e adevarat nu vei parea o obsedata...fa tu primul pas,cine stie poate ai de castigat, si apropo poate i-a zis veronikai sa nu-ti spuna pentru ca poate ii era jena pentru ca atunci cand te-ai dus la el tea refuzat iar in timp si-a dat seama ca te place.Fa tu primul pas si sa vezi ca il vei avea(te rog povestestemi cum a fost si daca a acceptat, sigur o sa acepte...ai incredere)

| LiCuRiCi_8607 a răspuns:

Pai daca te place si tu il placi nu trebuie decat sa ii arati asta vorbestei altfel de cum vorbesti tu de obicei petrece mai mult timp cu el si intreaba-l tot felul de lucruri ce lui i se par grozave si prefate ca esti uimita de cea ce iti zice atunci se va simti mai bine.pai ii poti propune sa iesiti cu mai multe fete si baieti in parc si multe altele insa sa nu sari direct pe el incet incet nu te grabi ca nu e bine.sau poti sa ii scrii o scrisoare si sa rogi pe cineva sa o puna in ghiozdanul lui dar sa nu ii zici cine esti sa fie foarte frumoasa scrisoarea cu inimioare foaie colorata roz(preferabil)inimioare rosii. multa bafta:*