| caponaru a întrebat:

Deci vreau si eu niste prorecle din astea mai de cartier va dau niste exemple mie mi se zice caponaru da nu prea am ce prorecle sa dau la altii care sa fie si misto
am gasit unele de exemplu
meghina smenaru sherkan da altele nu mi vin

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Caponaru de unde ti se trage?

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Este o „proreclă". Că asa stie sa scrie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

Aha...am priceput.
Aha, am priceput acum!
Vad ca "proreclele " astea sunt cam ciudate, in loc de menghina a iesit "megina".
Oare caponaru vine de la ca-po-po-naru?

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cred ca da. La mintea lui nici drk nu ii poate da vreun raspuns.

| caponaru explică (pentru Violleta2022):

Ce om.te cheama violeta
de la ce ti se trage machiat-o?

| caponaru explică (pentru darrio2007):

Esti mai mica panseluta.nu mai vorbi ba gain-o
ce te vezi cum adica la mintea lui esti 2007 esti mai mica ca mine
nu mai vorbi daria

| caponaru explică (pentru Violleta2022):

Nu inteleg de ce scrii tu repede fa
cum adica asa e prorecla menghina ce visezi ba gaina ragusita
cica capoponaru? bravo ai facut o gluma foarte buna
esti tare rau de tot

| Violleta2022 a răspuns (pentru caponaru):

Mai copilas, nici usor cu metaforele, ca nici eu si nici darrio nu suntem de varsta ta, avem copii acasa de doi ori varsta ta.
Pune mana si invata baiete, sa scrii, sa citesti si sa vorbesti corect, ca traiesti printre oameni care te vor pune jos, din cauza lor.

| darrio2007 a răspuns (pentru caponaru):

Usurel, tinere nou-nascut, ca aici nu se accepta jigniri. Poti vedea la profil varsta mea si faptul ca sunt barbat.
Si mai pune mâna pe o carte de gramatica, ai nevoie din plin.

| suntincopacudeafara a răspuns:

Ai capu mare?