| Mistik a întrebat:

Descrieti o situatie din viata voastra in care comunicarea este esentiala!

5 răspunsuri:
| Andrrr a răspuns:

Comunicarea este esentiala intre parinti si copii.Lipsa comunicarii este un lucru ingrijorator in acest caz pentru ca lipsa comunicarii poate duce la interiorizarea copilului,acesta devenind,treptat,mai putin sociabil, ajungand sa ignore peroanele din jurul lui si sa le trateze fara pic de respect.De asemenea,daca parinti nu discuta cu copii,acestia pot intra in diferite grupuri, capatand astfel diverse viciuri, involuand astfel ca persoana.Cam atat.Nu mai am idei.Dezvolti si u pordind de la asta daca iti trebuie undeva.

| Lidiushk a răspuns:

Momentul în care hotărăsc ce facultate să urmez! Eu m-am sfătuit cu profesorii (în special profesoara de psihologie)dirigintele,părinții,ce facultate să urmez având în vedere aptitudinile mele! Dacă iei o decizie greșită la momentul nepotrivit e posibil ca viața noastră să se schimbe total, ca apoi sa regretăm fără a putea îndrepta ceva! Comunicarea e esențială, în cuplu, între părinți și copii, prieteni. Exemple mai pot fi: cuplu(momentul pierderii virginității, venirea pe lume a unui copil, căsătoria),părinți(educația sexuală, atenția părinților față de ce își doresc copii lor, aptitudini, greșeli în comportament, stări sufletești) e o gamă mare de situații...în general comunicarea e esențială în viața unui om!

| Mistik explică (pentru Lidiushk):

Multumesc, mi-ai fost mult de ajutor!

| Lidiushk a răspuns (pentru Mistik):

Cu plăcere!:*

| D3iDEI a răspuns:

Cand vr sa te combini cu o fata...big grin