| RaVuL a întrebat:

Din cauza soarelui puternic mi s-au facut basici mari cu apa pe spate se intampla ceva daca le inţep cu un ac sa curga apa arata foarte urat ii una mare si pe accea vreau sa o sparg!

3 răspunsuri:
| Deea_3807 a răspuns:

Nu doar ca dupa o sa te doara ingrozitot
(proprie experienta)

| Narcis196 a răspuns:

Spargele frate eu numi las nici macar una ca arta naspa si vazele ca dor nici macar nu-s adevarate apa aiea iese din ele si iti ramane o fel de pielita pe aia n-ar trebui so ie deoarece te va ustur la inceput pentru ca pielea nu va fi regenerata indeajuns asa ca dai bicewinkingFundathinkingbig grin

| Dar3d3vil a răspuns:

NU UMBLA LA ELE! Este un sfat ce ar trebuie sa il urmezi. Poti pati cum am facut eu cu un cos, m-a incomoda, l-am spart si am facut infectie in sange si am facut injectii 10 zile!(dimineata si seara).
Asa ca iti recomand sa nu le spargi. Exista creme si lotiuni pentru asa ceva, dar ca sa nu dai bani, faci un ceai de musetel si cu o compresa pui pe locurile unde ai "basici".
Ciao!