| AndreeaDaniela3738 a întrebat:

Am fost plecata cateva zile la tara de unde se pare ca am dobandit niste piscaturi de purice care acum au devenit basici mari. eu sunt si alergica la muscaturile de insecte. ce ar trebui sa fac"? sa le sparg sau sa le las asa sa vad ce se intampla? multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Zoxxx a răspuns:

De ce nu iei o pastila de Claritine?

| Ax a răspuns:

Lasa-le sa se usuce daca esti sub 12 ani ia Claritine sirop daca treci peste 12 ani ia pastila o sa vezi ca o sa-ti treaca

| Teonna99 a răspuns:

Eu as spune sa le lasi. pentru ca o sa dispara singure. si sa te speli in fiecare seara pe corp. :*