| anonim_4396 a întrebat:

Din ce cauza se demagnetizeaza cartelele? Am avut timp de doi ani o cartela care nu avea nicio problema si de cand am cumparat o tableta cu semnal 3G s-a demagnetizat. O fi asta? Ce sa fac? Sa le tin la distanta?

1 răspuns:
| γиαჯ a răspuns:

Se demagnetizeaza deoarece sunt folosite de mult timp sau sunt "scoase"si "bagate" de multe ori in telefoane. Poti sa o repari la un magazin Orange/Vodafone/Cosmote, daca e prima data nu o platesti (am patit la Orange). Ti-o repara si iti da minutele/mesajele inapoi.