| anonim_4396 a întrebat:

Diriginta mi-a spus:
La liceu,mate-info este cel mai greu profil, iar astia care sunt asi la vreo materie invata sa se perfectioneze.
Cum adica, ce a vrut sa zica?

2 răspunsuri:
| Raluu21 a răspuns:

Mate-info este considerat a fi cel mai greu profil deoarece se pune accentul pe matematica, informatica (despre care toata lumea zice ca e suuper grea), fizica, chimie - materii reale
Iar diriginta ta vrea sa spuna ca nu oricine poate sa mearga la acest profil - trebuie sa stii matematica/fizica/chimie foarte bine si sa iti doresti sa te perfectionezi, nu doar pentru ca brusc te ai decis ca ai vrea sa inveti mai mult :*
Multa bafta, orice profil ai alege :*

| Jurjescu_Daniel_2000 a răspuns:

Bineinteles ca mate-info este cel mai greu, merg acolo in special cei care sunt buni la matematica, dar mergand acolo vei invata mult, deci te vei perfectiona