| pallsNk09 a întrebat:

DOAMNE TPU DECI AM O MARE PROBLEMA. Acum 2 zile respectiv luni, eu si cu un tovaras ne plimbam, ne plimbam noi ce ne plimbam pana ajungem la scoala, si am spus sa mergem prin parc ( parcul se afla in spatele scolii, mai bine zis fix in partea salii de sport ) cand am ajuns acolo, nu stiu cum a venit vorba care da mai tare ( forta, pnm. ) Si cand am vazut ca sala e destul de inalta am zis sa dam de la distanta in sala, am dat odata, a dat si el am dat am2 pe sala, dupa am dat de la o distanta mai mare iar am dat am2, cand am dat a 3-a oara am2 am dat in sala, si nu ne-am dat seama pe moment si am mai stat acolo, dar dupa a iesit proful nostru de sport din sala zicandu-ne,, Lasa ca va cunosc eu pe voi, voi sa platiti sala asta!,, noi am fugit. A fost totul foarte bine, ne-am panicat pe moment dar pana spre seara a trecut, a doua zi la scoala nu s-a intamplat nimica. dar azi, off doamne. La ultima ora a venit directorul cu proful respectiv si a aratat cu degetu spre noi doi spunandu-ne ca noi am fost cei care au dat, directorul nici nu a vrut sa auda scuze sau chestii, a spus ca maine sa fim cu parintii la scoala. Mi-e foarte frica, ne-a spus ca daca nu vin parintii ne trimite el cerere de trimitere in judecata si nu mai stiu ce, eram prea panicat sa mai realizez. Eu cu tovarasul meu ne-am propus sa inventam o poveste pentru a ne scoate si sa-i spunem asa.,, Noi stateam in parc, ne plimbam. Iar dintr-o data a aparut un tigan care ne tot intreba daca avem bani, sa-i dam bani si toate astea. noi ziceam ca nu avem, si el tot ne zicea ba va bat, noi am spus ca nu avem in continuare si a zis ca daca da piatra pe sala sa-i dam bani si noi am zis ca tot nu avem iar dupa ce a aruncat si a vazut ca a dat in sala a fugit imediat,, si daca ne intreaba cine era tiganul ala ii spunem ca nu-l cunosteam. Acuma nu stiu ce sa ma fac sad directorul a fost foarte serios ROG RASPUNSURI SERIOASE VA ROG

36 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Nu inteleg de ce nu te-ai gandit "cum te scoti" INAINTE de a arunca pietrele alea. Presupun ca organul cu care, de obicei, se gandeste, la tine e foarte atrofiat. Deci: ai facut-o, iti asumi raspunderea pentru ce pagube or fi produs bolovanii aia!
Pe de alta parte, daca le insiri (directorului, profului si parintilor) aceeasi poveste abracadabranta si agramata pe care ai insirat-o aici, in mod sigur "te scoti", pentru ca n-or sa inteleaga aia o boaba din ce balmajesti tu.

| loundy a răspuns:

Daca nu ai stricat nimic nu are cum sa te puna sa platesti doar pentru ca ai aruncat cu cevA in sala. Fara bagube ce sa repari? Asta se uita sa ia bani pe spinarea voastra. Oricum alor tai trebuie sa le spui, daca se duc ei la scoala cu siguranta nu o sa platesti nimic, in cel mai rau caz ti se scade nota la purtare dar nici asta nu ar trebui din moment ce nu erai in timpul programului. Si daca zice sa platesti mult, nu poti fi obligat deoarece nu are nici o dovada ca tu ai fi facut ceva din moment ce nu e nimic stricat. Deci calmeaza-te si bafta

| justitiarul a răspuns:

raised eyebrows In fine...
Ce pagube au provocat pietrele? Ca n-am inteles nimic din ce ne spui tu.
Ai lovit pe cineva? Ai produs stricaciuni?
Daca nu, ai scapat ieftin dar macar ai invatat ceva si anume ca niciodata sa nu mai fii tampit si sa arunci cu pietre!
Spune-le parintilor, asuma-ti si tu o mustruluiala sau o chelfaneala si o sa treaca.
Daca nu au fost pagube nu au ce sa va faca.Doar la nivel scolar o sa se ia masuri, probabil nota scazuta la purtare.

| pallsNk09 explică (pentru justitiarul):

Pai pietrele alea, cred ca au indoit foarte putin tabla adica toata partea din spate a salii este din tabla, dar nu din aia panarama, cv mai bun nu prea stiu sa explic. E vreo 40 de m de tabla acolo, eu am ochit 2 cm 3 cm maxim din toata tabla aia si am indoit 2 cm. ce se poate intampla.

| justitiarul a răspuns (pentru pallsNk09):

Nu se intampla nimic pentru 2 cm de tabla.Ar fi culmea!

| bombonica22 a răspuns:

Intrebare :cu ce ai dat maica de a cazut toata sala?laughing acum serios cu sa platesti 100 mil? pentru ce unde s-a dus pietricica aia sau cum explica si tu.

| pallsNk09 explică (pentru bombonica22):

Asta-i si faza nu inteleg dc a zis ca ne pune sa platim toata salaa straight face

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu ar crede nimeni povestea ta. Ce pagube ai facut? Poate o mica zarietura acolo. Dai cu un var si gata, doar nu ai daramat sala de sport.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca te-ai batut cu tiganu cu pietre si bolovani pentru o fata, ca tu ai umblat cu ea si eu stiu voi sunteti dusmani fata nu e din judetul vostru si tiganu a serit la bataie, el o inceput voi v-ati aparat el a fugit sa scape
va descurcati voi

| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

Asta e si mai "credibila" decat povestea lui

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Lasa ca se descurca el laughing cateodata mai trebuie' sa si minti laughing

| pallsNk09 explică (pentru anonim_4396):

Povestea asta e marca chuck norris, pe bune acum;| tu vrei sa-mi iau bataie si de la ai mei si de la director, dar unde suntem. straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru pallsNk09):

No treaba ta, te descurci ca esti mare, eu ce sa fac? doar am incercat sa te ajut, nu inseamna ca si trebuie sa o faci.

| pallsNk09 explică (pentru anonim_4396):

Vrei sa spui ca tu asta-i facea daca ai fi in locu meu. Cum sa ma descurc; o. Off frate. straight face grea mai e viata. Eu as dori sa aflu de la tine ce ai face, dar imagineaza-ti ca tu esti in locu' meu, nu baga dealu' chuck norris, doar un om tampit fara minte ar spune asa ceva. Mi se pare stupid raspunsul |

| suntserios a răspuns (pentru pallsNk09):

Pai daca de la asta ti se pare grea viata, inseamna ca nu stii ce te astepata. Sa vezi cum ar fi fost sa platesti din banii munciti de tine cateva luni.

Trebuie sa te tii si tu si parintii tare si platiti strict pagubele si nimica mai mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru pallsNk09):

Atunci descurca-te singur si nu astepta de la altii, care mai mult ca sigur nu o sa te ajute. Daca esti prea copil si faci prostii, acu' trebuie sa platesti, ii tine buzunaru pe parintii tai, lasa-i sa plateasca si gata, ce e asa mare lucru.
Tie ti frica ca iei bataie de la parintii laughing pe mine nu m-au batut niciodata si cate am facut si nu imi pare rau, nu am fost un exemplu laughing

Trebuie sa ai curaj, sa le zici ce ai facut, ca te-ai prostit si tu si acum ai dat de dracu, zi-le frumos, expli-le si cam atat. Da la cat ii de nervos directoru crezi ca scapi usor? doar daca esti mare smecher si iti permiti sa faci ce vrei, doar atunci scapiwinking

| pallsNk09 explică (pentru suntserios):

Pai pagubele ar fi fost o tabla putin indoita intr-un punct din 40 de m am indoit 4 cm maxim tabla aia. straight face. atat. oare costa asa de mult, sala are izolatie e bine facuta cu centrala toate rahat

| anonim_4396 a răspuns (pentru suntserios):

Aici ai mare dreptate, cu banii munciti de ell, nu ar rezista nici o luna sa lucre, ca ar plange dupa parinti, dapai sai si arunce pe prosti laughing
Banii se castiga greu pallsnk09, acu' plateste daca te prostesti si nu sti sa te scoti

| suntserios a răspuns (pentru pallsNk09):

Pai si ce dracu atunci te pune sa schimbi si centrala?

| pallsNk09 explică (pentru suntserios):

Pai nu stiu...

| pallsNk09 explică (pentru anonim_4396):

Mda, frate e usor de zis adica pe bune. Dar ma gandesc la ai mei. cum sa le spun ca trebuie sa plateasca atata, hai ca am spart odata tabla si a trebuie sa platesc 6 mil a mai trecut, dar acum. straight face e vorba de o suma mult mai mare, faza e ca eu am indoit o mica particica din 50 de m de tabla. 2 cm am indoit maxim cu o piatra. straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru pallsNk09):

Naspa rau, de tot, pai spune-le adevarul si gata, acum ce poti sa mai faci? decat sa afle de la director, mai bine de la tine. Cine stie ce zice gunoiu ala de director, asa daca zici tu altfel o sa le pice, intelegi?

| pallsNk09 explică (pentru anonim_4396):

Pai da, ok eu ii spun acum dar. dupa pedepsit, mie sa nu iau si o mama de bataie. chestii, stii. straight face nu ar pica prea bine ca maicamea sa afle ca are de dat bani la greu + ca nu avem o situatie financiara prea. straight face

| anonim_4396 a răspuns (pentru pallsNk09):

Da cine are bani, sincer? laughing numa BAsescu are dal drecu de b*sinos, stiu cum ii si inteleg. SI sincer cat poti fi pedepsit? maxima o saptamana o sa fie suparati, dupa te iarta ca esti copilul lorwinking

| pallsNk09 explică (pentru anonim_4396):

Pe bune, cand am spart tabla mi-au luat televizor din camera pentru 1 luna o. O doamne ai mei. am facut multe trasnai, dar astea le intrece pe toate. straight face nici nu vreau sa ma gandesc daca afla, directoru mi-a spus sa ii spun sa vina maine de la 14-16 ori luni de la 10 -12. daca moate

| anonim_4396 a răspuns (pentru pallsNk09):

Zile linistit laughing nu te manca

Si nu-i sfarsitu lumii laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

God! Ce e asa mare chestie? Si eu am facut tot asa o data, numai ca am nimerit si 3 geamuri, le-am zis parintilor, au platit geamurile, si dupa...pedepsita. chatterbox Zi-le ca te-ai jucat si tu cu un coleg si ca nu ai stricat nimic. Nu are cum sa te puna sa platesti 100 de milioane din moment ce nu e nicio paguba. tongue Poate sa-ti scada nota la purtare, in cel mai rau caz. Dar de bani... e ilogic sa-ti ceara vreun ban.winking

| pallsNk09 explică (pentru anonim_4396):

Pai, cred si eu ca pietrele acelea, oricumm erau foarte mici au indoit putin o particica din tabla pe acolo pe sus. straight face dar in rest nimica, tare mie sa nu ma puna sa schimb toata tabla de la sala, adica toata partea unde am dat eu 1 piatra |. directoru nostru e prost., adica handicapat

| anonim_4396 a răspuns (pentru pallsNk09):

Si presupun ca se poate inlocui acea bucata de acoperis. thinking Si nu are cum sa te puna sa platesti atat, intelege! E doar o bucata de tabla, pentru numele lui Dumnezeu! Poti sa faci o reclamatie, in caz ca te pune sa platesti ceva, in afara de acea bucata de tabla.

| ClaudiuBrasov a răspuns:

Nu are de ce sa te dea in judecata daca nu ai produs nicio stricaciune salii.In plus, daca erai in afara orelor de scoala, nu te pot pedepsi cumva in cadrul scolii.

| Cretzu_CreTzu_1991 a răspuns:

laughing cum sa-i zici asa ceva ma?laughing cica vroia sa te bata un tigan sati ia banii si daca nu-i dai banii arunca cu o piatra in scoala off laughing zile ma la ai tai sa mearga la scoala altceva nai ce sa faci

| pallsNk09 explică (pentru Cretzu_CreTzu_1991):

Pai, ce alt cv sa spun ma, costa o gramada tu gandesti straight face e scoala din aia mai moderna pana mea. straight face e sala din aia cu izolatie tot... e si mare. straight face costa cred ca 100 de mil toata aia

| Cretzu_CreTzu_1991 a răspuns (pentru pallsNk09):

Tu macar stii daca ai stricat ceva sau ai spart vreun geam? nici nu stii ce ai facut da ai de platit sute de milioane nu? zile ma la ai tai sa mearga la scoala ce poa sa-ti faca? te cearta si iti tine putina morala si asta-i baiu, data viitoare cand vrei sa maif aci din astea du-te pe camp sau in locuri unde nu poti strica nimic

| pallsNk09 explică (pentru Cretzu_CreTzu_1991):

Da ma, dar aicea se mai adauga o trasnaie de-a mea facuta acum 2 ani, tot asa am facut eu o prostie de-am spart tabla, un puct am facut si m-a pus sa schimb toata tabla ( 7 mil )... straight face deci il cred in stare sa ma puna sa schimb toata sala laughing, faza e ca unde am dat eu e tabla

| adina95 a răspuns:

DA CE PAGUBE AI FACUT MA? ce ai stricat lamuresstene si noua sa intelegem mai bine, de ce sa platesti milioane?

| pallsNk09 explică (pentru adina95):

Pai nici eu nu inteleg dc sa platesc atata, eu doar am dat cu maxim 2 pietre in sala, atata straight face. si nu inteleg directoru era nervos si ne zice noua,, siasa aveam nevoie sa schimb geamurile astea,, straight face si noi nici n-am dat in geam am dat doar in sala adica, nu in zona cu geamuri am dat pe alta parte pe lateral