| anonim_4396 a întrebat:

Doare cand iti faci tatuaj la varsta de 13

25 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Doare la orice varstalaughing

nony
| nony a răspuns:

Daca iti faci pe frunte.si iti desenezi un clovn sigur nu te doare.in locul ala nu exista durere pentru tine, e ca si cum ai face pe lemn, sau piatrahee hee

| Flav a răspuns:

Bai tu ai buletinul scos?

| psiholoaga a răspuns:

Doare la orice varsta. Eu iti recomand sa amani pana pe la 17-18 ani macar. E posibil sa iti schimbi dorinta sau, mai posibil, sa iti doresti alt model.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Depinde de zona pe care o alegi... Dar nu te sfatuiesc sa-ti faci un tatuaj permanent la varsta asta deoarece corpul tau inca mai creste. Fa-ti eventual un tatuaj temporar (te tine cateva saptamani) si il refaci cand e nevoie daca vrei asta... Daca iti faci un tatuaj permanent risti sa se intinda si sa aiba cu totul alta forma decat cea pe care ai dorit-o... Asteapta cel putin pana la 18 pentru un tatuaj permanent.

| Andreeagen a răspuns:

De la varsta asta?
Orkm cateva sfaturi: 1 Daca il faci fal la un salon autorizat daca nu risti infectii ale pieli ba chiar cancer de piele ceea ce e uramt de moarte
2 O sa te mai dezvolti si o sa se faca urat tauaju o sa se intinda ca naiba si o sa arate oribil...problema cun pers care au facut si nu au patit nimic deocamdata dar peste cativa ani nu o sa mai arate la fel
3 da doare si doare si mai tare daca e executat k altceva in afara unu pistol special de pilda acu sau de cineva care nu e autorizat oricata ex va avea tot te va durea mai mult k la un medichappy

| Andreeagen a răspuns:

Traim in Romania buletinu se face la 14 nu la 13winking

| kitty_8919 a răspuns:

Crezi ac durerea depinde de anilaughing

| sorin a răspuns:

La varsta ta iti recomad sa iti faci unul pe spate sa nu te plictiseti prea repede de el, dar totusi nu e cam devreme? Pana la 20 de ani sa nu fi tapet.

| MarYoBenucci a răspuns:

Eu am unu de la 10 ani happy vreau sa-mi fac peste el altuwinking... app nu m-a durut...

| MefX a răspuns (pentru MarYoBenucci):

Taicatu e sau era puscarias de ai tatuaj de la 10 ani? =|

| domidoc a răspuns:

Mai mult decat la 18.

| gyanina a răspuns:

DA doare... tu nu stiai ca se face cu acuhee hee sau crezi kai dala cu foaie crede-ma la varsta ta nu-i indicat sa iti faci tatuaj... mai asteapta la 16 ani poti sa zicem da asa repede nu iti face nimeni pentru ca exista niste riscuri la care tu te expui... daca vrei sa fi la moda fa-ti pircing tongue kiss

| camy_1834 a răspuns:

Buna! nu conteaza la ce varsta ti`l faci, doare la orice varsta. dar cred ca esti km mik pentru un tatuaj.
mai asteapta pentru ca sunt atatea boli si cine stie.ai grija
camy:X

| Sony8998 a răspuns:

Mai tarziu veri regreta pentru alegerea facuta.Nici un salon nu primeste minori. Iar daca ii vei lasa pe baietii din spatele blocului sa iti faca un tatuaj va iesi ceva foarte urat, dureros si vei risca o infectie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

cred ca esti prea mik

depinde unde iti faci
daca e pe os o sa te doarawinking

de preferat ar fi sa mai asteptzi cel putin 2 aniwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar de ce vrei tu sa-ti faci un tatuaj? pentru ca mai tarziu, daca nu iti mai place nu il poti indeparta, sau il indepartezi foarte greu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Doare la orice varsta.Si in plus, mai sunt si altele de care trebuie sa tii cont...vezi cum lucreaza aia pe la salon, daca respecta norme de igiena etc. Enigma are dreptate, tatuajele se indeparteaza foarte greu si e si mai dureros decat cand ti le faci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

a dat strechea-n tine? ce-ai? pe cine vrei sa impresionezi? nu-ti bate joc de corpil tau poate peste ceva timp o sa regreti!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

DeGeaba Spuneti voi ca el/ea va fi mai tare daca isi face un tattoo daca lui/ei ii place sa isi faca un tatuaj dc sa nu'si faca... fatzi copile cu curaj daca tie iti place si voi oameni buni eu nu cred ca sunteti in masura sa criticati lumea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Esti un copil pana la urma! daca as fi in locul tau as face unul nepaermanent, iti tine 2 saptamani si gt!

| MefX a răspuns:

Normal ca doare, doare la orice varsta, gandeste-te se face cu acul... ia un ac si dati vreo jumatate de ora (depinde cat de mare il vrei) repede cu el pe piele sa vezi cum e.
Si eu vreau sa imi fac dar nu am varsta asta laughing mai asteapta si tu pana pe la 16-17-18.

| Adeellee a răspuns:

Ce lume proastalaughingrolling on the floor)))poate nu vrea sa isi faca el/ea... dar daca asa e lumea...

| andra95 a răspuns:

Poti sa iti faci... da risti multe boli si infectii ...mai ales durere! am si eu o vara care si l-a facut acum 1 luna si s-a infectat cu toata ca a fost la salon si au avut norme de igiena... asa ca mai bine cheltuieste banii pe ceva folositor nu pe ceva ce mai devrema sau mai tarziu sigur vei regreta! Mult succes la luarea deciziei!winkingwinkingwinking:*

| AntoniaLove1234 a răspuns:

Da,normal ca doare! straight face la orice varsta doare!