| anonim_4396 a întrebat:

Doresc sa stiu tot mai mult despre transferul de la un liceu la altul si de la un profil la altul. Ce fel de teste se dau daca te transferi de la stiinte sociale la filologie? Ce note trebuie sa iei la acele teste? Daca te transferi din sem al doilea in clasa a 10 a la alt liceu alt profil ce medie iti trebuie? media din clasa a 10 a primul semestru si media din clasa a 9a? media de admitere pentru cand am intrat la liceu mai conteaza pentru trasferul dupa un ansi un semestru? Scuze pentru atatea intrebari dar am nevoie urgent de raspunsuri si trebuie sa ma informez din timp.Rog seriozitate.multumesc.

Răspuns Câştigător
| luiza a răspuns:

Cred ca cele mai bune raspunsuri le-ai primi de la secretariatul scolii la care vrei sa te muti. daca te muti in cadrul aceleiasi scoli nu se dau teste, este de ajuns sa ai media pe langa ultima medie de la profilul la care vrei sa mergi. Daca vrei sa mergi la un alt liceu atunci probabil ca vei da ceva teste de limba straina care se face acolo!