| Jdjrjrjrdndnfn a întrebat:

Dorintele negative se indeplinesc? Adica de exemplu daca imi pun o dorinta negativa in gand gen sa mor in gen se indeplineste? Stau de ceva timp cu frica asta in mine si nu stiu cum sa scap...Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Derosa a răspuns:

Astea sunt doar gânduri, daca lucrurile pe care le gândești se intampla, cu siguranță este vorba doar de o mare coincidență. Nu avem din pacate superputeri. Nu iti fie teama serios e o prostie sa stai cu acesta frica. Gândește pozitiv, ocupa-ți mintea cu lucruri ce te fac sa fii fericit vei vedea ca lucrurile astea vor dispărea.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru Derosa):

Multumesc mult! Chiar m-ai ajutat happy

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Dacă ești Hary Potter.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru sadrian46):

Poti sa incetezi cu glumele?

| sadrian46 a răspuns (pentru Jdjrjrjrdndnfn):

Nu vreau. Glumele ar trebui să te destindă și pe tine, mai ales dacă ești constipat. Eu te consider prietenul meu. Pace.

| Jdjrjrjrdndnfn explică (pentru sadrian46):

Ce amuzant happy

| aimullah123 a răspuns:

Nu, nu o sa se indeplineasca. Unde te crezi, in desene animate? laughing))
Doar ca nu e bine sa gandesti negativ, vezi efectul nocebo opusul lui placebo