| andreeapop14 a întrebat:

Draga TPU, am o mare problema, mi-am pierdut telefonul si nu stiu unde. Vorbesc serios, sunt disperata ca cu era orice fel de tel, era unu mai performan si as vrea sa intreb daca stie cineva un site sau ceva cu care sa-l gasesc prin satelit sau nu stiu dar ceva cu care pot sa-l gasesc, Va rog frumos sa ma ajutati si daca stiti pe cineva care m-ar putea ajuta va rog sa ma caute pe id de mess popandreea1998. va rog mult sunt disperata, dau funa... va rog mult, raspendetimi repede si fara raspunsuri inutile cum ar fi ca ce proasta esti ca la-i pieerrrdut sau ceva de genu,... va rog mult mult de tot orice ajutor sau informatie e utila. ca rog sa ma ajutati

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

Nu ai cum sa-l gasesti. Daca ai cutia mobilului cauta codul IMEI si suna la compania respectiva sa-l blocheze in caz ca altcineva il are in mana lui/ei in acest moment. Daca ai noroc sa-l gasesti (ceea ce pare destul de complicat) suni iar la compania telefonului si ti-l deblocheaza.

1 răspuns:
| AnonimNoName a răspuns:

Nu te face nimeni proasta deoarece l-ai pierdut, oricui i se poate intampla. Dar eu sunt mai mult decat convinsa ca acum e in mana altcuiva. Nu stiu daca il vei putea recupera inapoi, mi se pare cam imposibil. Nu cred ca te-am prea ajutat, dar eu nu stiu vreo solutie prin satelit sau ma rog, de care zici tu.