| ImiUrascViata a întrebat:

Draga TPU as dori, daca se poate, un site de unde pot cumpara microfon cu noise cancellation (adica un microfon cu care sa pot filma dar fara sa se auda fasaitul ala tampit sau sunetul din ambient). Ma terorizat la propriu treaba aceasta cand filmam pentru canalul meu de gaming si pana la urma am aflat ca microfonul era cauza. Am un buget de 200 Ron pentru acel microfon dar sa nu fie casti noise removal. Ma intereseaza microfonul sa nu fasaie deloc cand filmez fiindca vreau sa fac treaba serioasa. Deci va rog cer seriozitate si propuneri deoarece vreau sa-l cumpar de pe net. Livrat, frumos elegant stiti voi tongue. Multumesc anticipat si de asemenea am nevoie de el urgent!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Microfon care filmeaza?
Uite aici microfoane profesionale: http://www.senia.ro/microfoane-de-voce-119-2/sorteaza-dupa---pret-crescator

| ImiUrascViata explică (pentru Salontanul):

Multumesc, aa si toate acestea nu fasaie zici? cand filmez pe calc cu bandicam ul? Pff nu stiu deloc pe care sa il aleg ca as spune asta e perfect si ti as da funda happy.

| ImiUrascViata explică (pentru Salontanul):

Da si fara baterii ca mai am unu cu baterii si buretel si fasaie oribil -.-. Imi trebuie cand fac filmari cu bandicam-ul in materie de gaming. La placa mea externa de sunet mai exact. tongue si pana in 200 Ron

| Salontanul a răspuns (pentru ImiUrascViata):

Ce placa de sunet ai? Denumirea si modelul, te rog.

| Salontanul a răspuns (pentru ImiUrascViata):

Nu gasesc explicatii despre ea. Nu exista un panou de control al ei in care sa ai optiunea de "reduce noise".

| ImiUrascViata explică (pentru Salontanul):

Yep asta am si eu am ca problema, mm chiar nu ma pricep la placi xD sau mic-uri

| Salontanul a răspuns (pentru ImiUrascViata):

Poti sa-mi trimiti o poza a Control Panel-ului? Ceva asa: http://s1065.photobucket.com/user/salontanul/media/ControlPanel.png.html

| KodrutZ a răspuns (pentru ImiUrascViata):

Meh, placa externa. Probabil calitatea inputului e nasoala. Eu am un Xonar DS si cu un microfon de 3 RON (acuma citiva ani buni luat, dar iti dai seama ca e un microfon penal) se aude LACRIMA, de nspe mii de ori mai bine fata de cind foloseam microfonul asta cu o placa integrata.

| ImiUrascViata explică (pentru Salontanul):

Da stai asa

| Salontanul a răspuns (pentru ImiUrascViata):

Jos in dreapta ai "Realtek HD audio manager". Acolo, la microfon trebuie sa ai acesta optiune: http://s1065.photobucket.com/......t.jpg.html
Marcheaza noise suppression si acustic echo cancellation. Daca-ti mai face probleme mai incearca si alte optiuni din acel "Realtek HD audio manager"

| ImiUrascViata explică (pentru Salontanul):

Dar daca fac asta atunci inseamna ca am placa externa de pomana, nu? tongue

| Salontanul a răspuns (pentru ImiUrascViata):

Cu altceva nu pot sa te ajut. Vad ca placa externa n-are un panou de control de unde sa poti regla sunetul.

| ImiUrascViata explică (pentru Salontanul):

Ms oricum.

| Salontanul a răspuns (pentru ImiUrascViata):

Multumesc si eu.