| Izabella265 a întrebat:

Dragilor...Am luat niste paduchii de la scoala, si am ou de paduchi in cap.SI m-am spalat cu petrol... oare mi-a trecut? Cum pot scapa definitiv de ele.

5 răspunsuri:
| BaiatulAnonim a răspuns:

Daca ce spui tu e intr-adevar pe bune stai linistit, exista de cumparat solutii speciale pentru problema asta. Dar asta trebuie vorbit cu parintii si profesorii ca sa se ia masuri...sa se determine sursa si sa se poata elimina problema de la radacina, ca sa zicem asa.

| CryForYourLove a răspuns:

Esti din Sibiu?!

| SilviaStefan a răspuns:

Sora mea a venit de la scoala cu paduchi si mi-a dat si mie…ufff.

Eu si sora mea avem un un par tare frumos si lung si am cautat sa folosim un produs anti-paduchi si lindini natural, care sa nu ne arda parul sau sa ne provoace arsuri scalpului

Am gasit un gel natural impotriva paduchilor cu ulei 100% pur din arbore de ceai(tea tree oil) de la Thursday Plantation.

Chiar de la prima utilizare efectele s-au vazut. Eu si sora mea am fost tare multumite de gelul natural anti-paduchi, ne-au scapat complet de paduchi si ouale lor.

Pe langa faptul ca gelul ne-a scapat complet de paduchi si lindini…mi-a placut foarte mult ca a venit cu un pieptan special de paduchii din otel inoxidabil care ne-a ajutat.
Pup

| Izabella265 explică (pentru SilviaStefan):

Chiar astazi l-am cumparat...si mi-a dat un pieptene albastru. sper sa-mi traca ca nu mai suport.Multumesc tare mult!

| xPiitiicaOx a răspuns:

Daca esti baiat, e mult mai usor... Spala-te cu niste ulei de masline pe par, iar apoi piaptanate cu un piaptan foarte des, apoi spalate. Daca esti fata, ia fiecare suvita in parte si datio cu ulei de masline, apoi cam dupa 30 min, piaptanate cu un piaptan des, tot asa, luand fiecare suvita in parte, dupa ce ai terminat tot parul, spalate pe par. 100% va merge, sper ca te-am ajutat. FUNdA?