| anonim_4396 a întrebat:

Dragostea nu exista!
Ce parere aveti?
Eu sunt de acord cu afirmatia
Orce raspuns conteaza

Răspuns Câştigător
| Nayuky a răspuns:

Pai nu e.dar sincer de ce m-as greabi sa fiu cu un zapacit care probabil sa isi bata joc de mine sau sa fie ignoratnt sau sa fie cu mine din plictiseala?laughing nu vad rostul..mai ales pentru ca eu sunt rac..si sunt mai sensibila..si nu are rost sa plang pentru cineva care nu merita si daca ar merita nu m-ar face sa plang..deci.laughing n-are rost pana nu intalnesc persoana potrivita.dar putini vor sa inteleaga asta

14 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Dragostea există. Bineînțeles, chestiile la care te-ai referit tu în răspunsurile anterioare sigur nu sunt dragoste. Dar sentimentul adevărat este ascuns în adâncul sufletului, ieșind rar la iveală. Când o să ai senzația că îți pasă de o persoană anume mai mult decât de tine, că e în mintea ta non-stop, că orice ar face și oricum ar arăta, pentru tine acea persoană e perfectă, atunci să știi că iubești.

| Alyra a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu afirmaţia asta.

| anonim_4396 explică (pentru Alyra):

Argumenteaza big grin

| Alyra a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi.există! thinking laughing
De ce s-ar vorbi atâta despre ea dacă n-ar exista. Doar că dragostea adevărată. e mai rar întâlnită.

| Dumnezău a răspuns:

-Mami,ce a acela sex?
-Draga mea,sex e atunci cand te duci la un barbat,iar el iti da bani,sa faceti lucruri.
-Dar mami,ce e acela sex grozav?
-Draga mea,sex grozav e cand te duci la un barbat si el iti da foarte multi bani,ca sa faceti lucruri impreuna
-Dar mami,ce e aceea dragostea?
-Dragostea e un lucru inventat de oamenii saraci,ca sa faca sex pe gratis.

Dragostea e utopie,simpla atractie,la care se adauga simbioza mentala si spirituala a doi oameni, exista, dar este o notiune inventata de oameni sa justifice niste chestii, la fel ca zeii, exista in mintea unor oameni ce se incapataneaza sa fie irealisti.

| anonim_4396 explică (pentru Dumnezău):

Sa stii ca BenBurnleyTheo o sa te stranga de gat pentru raspunsul asta. rolling on the floor
Dar ai dreptate, esti realist.

| Dumnezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai pot eu daca ma strange de gat.Totusi,nu cred ca poate, de la vvreo 300 de kilometri distanta.N-are decat sa-si mentina parerile, eu, vorba alter-ego-ului meu, merg pe calea mea, oricat o simt de grea.Totusi,daca ar fi sa adopt o parere suplimentara,cred ca acea atractie numita de oameni,pompos,dragoste,poate veni si pe baza unor lucruri banale,gen un zambet sau priviri(holbari) pe ascuns,sorbiri din priviri, alea-alea, un fel de dragoste paralela total diferita, fata de cred oamenii in general, despre ea.Al dracu, numai eu sunt ala ce trece de voaluri si vede chestii inaccesibile altora!

| Nayuky a răspuns:

Eu nu. iubirea axista si este greu de gasit.dar sa stii ca atunci cand o gasesti..nu ii oti spune persoanei acelea,, te iubesc" de 1000000 de mi de ori pe zi..nu ca nu e bine dar o sa te inrosesti la fata, si oricum nu o sa fie nevoie de asta o sa isi dea seama, si atunci o sa realizati amandoi ca orice gest de afectiune, chiar si o privire sau faptulca te strange mai tare de man sau pur si simpluca te strange foarte tare in brate pentru ca i-a fost dor de tine ca nu te-a vazut de ieri..toate astea au o importanta imensa o sa iti dai seama de asta cand va fi momentul, ai rabdare ^.^

| anonim_4396 explică (pentru Nayuky):

Interesant pentru ce imi trebuie? eu despre toate poreclele si etc. despre iubire le consider Ciudate, stupide si ele nu arata absolut nimic si inca fetele doamne ce PROASTE la 13 ani plinge ca a parasit-o iubitul eu sunt sceptica si cred ca iubirea nu exista

| Nayuky a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing na lasa-le ca numa asta au in cp..macar de ar fi mai nu stiulaughing in fine..eu am 14 si inca nu am avut prieten..sincer nu am intalnit baiatul potrivit si nu vreau sa ma grabesc sa fac vreo alegere gresita plus ca am numai 14 animai am destul timp.^.^ dar exista insa in zilele de azi mai rar

| anonim_4396 explică (pentru Nayuky):

Eu tot am 14 ani si la intilniri nici nu ma gindes adica este syupid la aa virsta

| anonim_4396 explică (pentru Nayuky):

Respect

| Nayuky a răspuns (pentru anonim_4396):

Ma bucur ca nu sunt singura care gandeste asalaughing

| Nayuky a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu e.dar sincer de ce m-as greabi sa fiu cu un zapacit care probabil sa isi bata joc de mine sau sa fie ignoratnt sau sa fie cu mine din plictiseala?laughing nu vad rostul..mai ales pentru ca eu sunt rac..si sunt mai sensibila..si nu are rost sa plang pentru cineva care nu merita si daca ar merita nu m-ar face sa plang..deci.laughing n-are rost pana nu intalnesc persoana potrivita.dar putini vor sa inteleaga asta

| madalinageorgiana22 a răspuns:

Dragstea exista. Iti iubesti parintii, fratii, copiii. Dragostea fata de partener exista daca se castiga si este intretinuta. E o altfel de dragoste. Dar poti iubi si partenerul chiar si dupa despartire. Atunci cand te gandesti ca ii vrei binele cuiva deja il iubesti. Dragostea inseamna grija, rabdare si toleranta. Daca oferi toate astea deja iubesti.