| Livianananana a întrebat:

Dupa ce ai terminat stiinte sociale poti face facultatea de drept?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Profilul Stiinte Sociale este unul uman, la fel ca si Facultatea de Stiinte Juridice, drept pentru care sunt mai mult decat compatibile. De altfel, acum 3 ani, cand am terminat eu liceul (la stiinte sociale) stiu ca mai bine de 2/3 din colegii mei de clasa au optat pentru drept sau administratie publica (tot in cadrul facultatii de stiinte juridice).

1 răspuns:
| Genessis a răspuns:

Da.