| unohana a întrebat:

as putea sa urmez facultatea de drept daca am terminat stiinte sociale?

Răspuns Câştigător
| kiss a răspuns:

Poti urma orice facultate iti doresti, indiferent de profilul liceului pe care l-ai terminat happy

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru nici o facultate nu are importanta profilul liceului terminat, important este sa ai diploma de bacalaureat si sa intri la respectiva facultate. Numai bine!

| Amaya a răspuns:

Da, Ştiinţe Sociale este un profil recomandat celor care vor să dea la Drept. Însă poţi urma Dreptul şi dacă termini alt profil, important este să te poţi pregăti pentru examenul de admitere ( dacă alegi Universitatea Bucureşti sau Cuza din Iaşi ) sau să iei note mari in 9-12 şi la Bac ( pentru Universitatea Transilvania din Braşov sau universităţile private ).

| rebe09 a răspuns:

Sigur ca poti sa dai la drept. Eu am terminat mate-info si am intrat la drept la UB, fara probleme. trebuie sa stii ffff bine gramatica si economia.