| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce am urmarit timp de o luna intrebarile de pe TPU, am observat ca in jur de 80% sunt intrebari ale adolescentilor care sufera sau au suferit deceptii in dragoste, si care se pare ca ar muri din asa ceva, dupa cum relateaza ei.
De ce este un sfarsit de lume o deceptie in dragoste sau o dragoste ...neimpartasita?
Probabil multa lume a suferit cand a trecut prin asa ceva, si ma numar si eu prin acea majoritate, dar am trecut peste asta repede, foarte repede, dar voi mai ca va puneti o sfoara de gat si o agatati de un copac. Este normal asa ceva?

7 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Ce dură eşti! Să ştii tu ca la orice varstă deceptiile din dragoste dor! Si adulţii ajung sa-şi ia viaţa din dragoste. Nu poţi compara trăirea ta cu a nimănui. Fiecare işi duce dezamăgirea şi durerea in felul lui.Depinde de intensitatea sentimentului,de puterea lui de suportabilitate, de anturaj şi prieteni, adica dacă are cine sa-l ajute să treaca peste asta şi să meargă mai departe... Dacă ai fii avut şi tu posibilitatea să te exprimi pe TPU exact atunci cand erai parasita sau decepţionată, poate că si comentariul tau era asemanator (dacă erai sinceră). Si...de cand lumea suferinta din dragoste a fost un motiv de dicuţie. Si aici, pe TPU poţi scrie şi ceea ce ai scrie doar în jurnalul tău, că nu te ştie nimenea şi poţi afla păreri care te pot imbărbata.

Răspuns utilizator avertizat
greece12
| greece12 a răspuns:

Normal nu e,dar in graba lor de a creste,le vor pe toate,fara discernamant.
Si cand vad ca nu le pot avea, reactioneaza exact ca ceea ce sunt, niste copii carora le-a fost refuzata jucaria preferata.
Pe mine ma nelinisteste teribil ideea ca acesti copii sunt adultii de maine!
Nu vad lumina de nicaieri.

| lolytagirl a răspuns:

Pai da dar stii vb aia cand iubesti suferi nu cred ca exista persoana sa nu fi suferit din dragoste mai devreme sau mai tarziu uni trec mai greu peste alti mai usor Dar asta nu inseamna ca ar trebui sa ne omoram sau sa avem macar ganduri din astea chiar daca sau mai intamplat cazuri fiecare persoana este diferita de alta si nu trebuie sa ii judecam pe cei care sunt in felul asta.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Toti da mai ales fetele o sa sara pe mine pentru asta da asta e puru adevar si sper sa-si dee seama si ele cat mai repede. 1 : Nu exista dragoste pana pe la 20 si cv 30 ani e doar placere de a fi cu o persoana si obisnuinta. 2 : Cat de tampit sa fi sa stai sa plangi dupa un/o cat timp el iese in oras sau se uita la un film si chiar nu-i pasa ca tu stai ca un pro(a)st(a) si plangi 3 : Tre sa ai probleme grave numa sa-ti treaca prin minte chesti sinucigase. Alaltaieri am vazut ambulanta pompieri si omenii uitandu-se in jos de pe pod la careva care s-or fi aruncat. Cum sa fi frate asa de retardat, ca alt cuvant mai potrivit nu gasesc sa faci din astea jur. Si cand mai vin si prunci de 13-18 ani cu din astea te-apuci de cap, se tampesc generatile care vin din urma, jur.

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Nici macar nu-i nici pe departe iubire si ei se agita, ioi ce-am pierdut, ioi fara el nu mai pot straight facestraight face. Am mai avut eu din astia si no patit nimic pan la urma. Vrea sa plece, tu atat i spui, Bine, pa. Nu te agiti nu te pui in genunchi nu plangi, doar, " Bine, pa ". Asa ar trebui sa gandeasca toti. Nimeni nu moare nici daca ii placa parteneru si-l lasa cu prunci singur, daramite niste amarati de prunci. OMG. Unde's parinti sa le explice cum sta treaba cu "iubirea" asta.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da,in momentul cand am scris aceasta intrebare eram linistita. Dar am avut si eu numeroase deceptii,dar nu m-am gandit niciodata sa ma exteriorizez, sa incep sa pun intrebari peste intrebari despre cum sa trec peste asta, am suferit singura si mi-a prins foarte bine.