| roxy21 a întrebat:

Dupa ce carti ar trebui sa invat la limba romana si istorie pentru examenul de admitere la Academia de politie? Voi ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| maddy673 a răspuns:

Pai fratele meu e la Academia de politie si a invatat dupa cartile astea:
la istorie(sunt carti de teste, iar ca si "teorie" a folosit 2 manuale de clasa a 12-a)

"istorie-culegere de teste pentru admiterea la academia de politie" de Ludmila Petrescu
"istorie-culegere de teste pentru admiterea la academia de politie"de mihai manea
"teste-grila istoria romanilor"de stan balan
la romana(unele dinte ele)
''Corecte/gresit romaneste'' de marin radulescu
''dificultati ale limbii romane grupate pe tipuri'' de ioana radu
Si a mai lucrat pe carti de teste.
Sfatul meu este daca nu faci meditatie sa faci deoarece este foarte greu sa inveti tu singura si daca ai niste profesori buni iti vor recomanda ei mai multe!
Sper ca te-am ajutat si multa, multa bafta!winking
fundita? te rooog!
big grin

1 răspuns:
| Ivanovicius a răspuns:

Ai putea sa te interesezi pe un site/forum de specialitate, deoarece pe TPU nu sunt prea multi experti in politie, si putem sa te ajutam doar asa, relativ.