| Gion3334 a întrebat:

Sunt in clasa a IX-a, si as vrea sa merg mai departe la Academia de Politie din Bucuresti/Cluj. Stiu ca examenul consta in istorie, romana, limba straina si sport. Dar e adevarat ca daca in timpul liceului o sa merg la vreo olimpiada la aceste materii, nu o sa mai dau examenul de admitere la facultate? (Specific materiei la care am fost la olimpiada) Sau, cel putin, o sa am un bonus?

Răspuns Câştigător
| AdmitereAcademiaDePolitie a răspuns:

Sunt scutiti olimpicii care au obtinut un premiu la olimpiada nationala.

Articolul urmator iti va fi de ajutor:
https://www.academiadepolitie.com/......-a587.html

2 răspunsuri:
| anamariarot a răspuns:

Dacă ești olimpic la română, nu mai dai la română, dar dai la istorie și la limba străină, lucru valabil pentru orice disciplină la care ești olimpic.

| Andersen2k18 a răspuns:

Nu. Tot o sa dai admiterea mi se pare ca doar la probele sportive, cei care sunt olimpici nu mai dau scrisul. Eu nu stiu ce sa zic, esti clasa 9-a si in timp iti vei mai schimba optiunile. Nu te grabi de pe acum pentru inca nu stii ce vrei.