| anonim_4396 a întrebat:

Dupa ce criterii iti alegi prietenii?

Răspuns Câştigător
| steph1y a răspuns:

1. sa ne ajutam la bine si la rau(asta e doar la anumiti prieteni buni)
2. sa fiim prieteni indiferent de calitati sau defecte(asta imi place la prietenii mei ) happy

6 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @Vogue. Sinceritate și bun simț, cultură generală și corectitudine.
O zi cu zâmbet să ai!

| Dean1996 a răspuns:

Vorbesc cu foarte multa lume,si cunosc multi oameni,dar cand ma gandesc sa imi fac prieteni,stiu unele lucruri,cum ar fi,trebuie sa aiba caracter [toti vrem prieteni cu caracter nu?], sa imi fie alaturi, sa ma accepte asa cum sunt.Eu vorbesc de prietenii in adevaratul sens al cuvantului aici, ca amicii am destui, crede-ma.Toti vrem prieteni adevarati,dar uni nu stiu ca,pentru a avea prieteni adevarati trebuie si tu la randul tau sa fi prieten adevarat. Daca o persoana are caracter,stie sa vorbeasca,are simtul umorului,accepta o persoana exact asa cum e, si imi mai place SI MIE de ea/el, atunci eu il primesc cu bratele deschise, si la propriu si la figurat.

| Fineness a răspuns:

Paii...
-prietenii adevarati te plac cu toate defectele tale, fara a incerca sa te chimbe;
-cu ei poti vorbi si la 3 noaptea, fara sa-i deranjezi;
-lor trebuie sa le placa in primul rand caracterul, si apoi celelalte...
Sper ca te-am ajutat!

| ioionutbest a răspuns:

Buna! Eu cred ca prietenii si-i alege fiecare dupa propriile lor gusturi de obicei aleg sa ai aiba aceleasi opinii asupra unor lucruri esentiale sa aiba aceleasi principii si morala! Atat prietenii nu trebuie sa gandeasca ca noi sa zica ca noi intr-o prietenie fiecare zice ceea ce crede de cuviinta fara a fi judecat! Pwp!

| Ecea a răspuns:

Inteligenta

| ShowTim3 a răspuns:

1.sa nu fie idioti
2.sa faca panarama, dar sa se si comporte normal cand trebuie
3(din pacate prieteni mei de acum nu sunt ca aici ) De exp le zic sa ne intanlim la 1 in centru, daca esti cu prieteni mei trebuie sa te duci la 2! ca pana atunci nu e nimeni acolo si ii astepti pana te duci la ei acasa si iti vine sa le dai cu tastatura in cap, da marog si eu fac la fel happy da intarziu maxim 20-30 min.
Si cam astea sunt, cel putin la mine