| ßέßέ a întrebat:

Dupa ce criterii va alegeti prietenii? - bani / incredere / aspect fizic? sau altceva? hai sa vedem care recunoaste!

12 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Dupa nimerealaoh go on
Cu cat interactionez mai mult cu anumite persoane cu atat ma apropii mai mult de ei.Sunt extrem(si cand zic extrem, extrem) de diferiti unul fata de altul dar se inteleg bine impreuna.Eu inca ma mir de chestia astahee hee
Ei se cearta, ei se impacaoh go on

| Aηηy a răspuns:

Dupa incredere, greu mai gasesti prieteni in care sa ai incredere si pe care te poti baza sad din pacate.
Aspectul fizic nu prea conteaza, ma intereseaza doar sa ne intelegem si sa imi fie alaturi cand am nevoie de ei si sa vina cu sfaturi si idei bune.

| Pho3nix a răspuns:

Dupa comportament.

| covexrobu a răspuns:

Sincer amici mei cei mai buni sunt cativa fosti colegi de clasa la liceu si restul sunt vecini alatur de care am crescut. Am si alti prieteni pe la sala dar aia sunt alta poveste. Acolo suntem prieteni daca ne vedem pe strada ne salutam schimbam 2 vorbe si cam atat. Nu ma intereseaza cati bani are x sau y sau daca e musculos sau slabanog. Daca este baiat bun si se poate integra in grupul meu ok daca nu soarta.

| Bia:X a răspuns:

Sincer aspect fizic si incredere nu ma uit la bani ca nu umblu cu ei asa-i?laughing

| pedaladeacceleratie a răspuns:

Toate cele mentionate!

| cosima11 a răspuns:

Bunahappy
in primul rand, in ziua de azi nu prea mai exista prietenie adevarata, majoritatea sunt bazate pe bani-smecherie si popularitate. daca fata aia e populara, hai sa ma lipesc si eu de ea ca poate ajung si eu asa happy
sincer, eu am prietene dar doar 2 le simt ca imi sunt prietene adevarate.cu ele nu m`am certat niciodata si nici nu cred ca o voi face. una e de la tara si mi` colega de clasa, iar cealalta sta la oras ca mine. da niciodata nu ne-am etalat figurile una in fata celeilalte. relatia noastra se bazeaza pe sinceritate si incredere. ar fi frumos ca prietenia sa fie adevarata, nu doar de fatada.
daca tot e vb de prietenie, asc piesa Adda-prietenie adevarata.

| Seline a răspuns:

Dupa cat de bine ma inteleg cu ei, dupa cate lucruri avem in comun.

| Filly_6570 a răspuns:

Dupa timpul care a trecut de cand ne-am cunoscut si primul sfat pe care mi l-a dat, dupa raspunsul la strigatul meu de ajutor, dupa dorinta de a imparti amintiri cu mine, dupa inteligenta, dupa rasetele daruite unul altuia, dupa convingerile sale personale, dupa defecte, dupa dimensiunile sufletului, dupa sentimentele care e capabil sa le dezvolte. Cam acestea ar fi principalele criterii de care ma ajut eu sa imi recunosc prietenii.

| casy14channel a răspuns:

Dupa bani clar nu
pai dupa incredere, dupa simtul umorului, si aspectul fizic conteaza pentru mine, dupa felul in care se comporta, dupa intelepciune, dupa cat de crazy e(daca in majoritatea timpului avem aceleasi pareri despre partea in care ne prostim)etc :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi plac oamenii care au propriul caracter, care sunt mandrii de persoana lor si nu incerca sa obtina performante folosind abilitatile altora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca am criterii definite :-s.
Prietenii ii alegi? Nu cred ca e termenul potrivit. Eu zic ca ii castig... Eu etichetez pe cineva drept prieten daca comunicarea e usoara si e o potrivire de caracter.