| Foreverwe a întrebat:

Dupa ce se opreste inima mai poti trai macar citeva ore?
Sorry ca nu am ales categoria potrivita

Răspuns Câştigător
| BoOoMbOnik a răspuns:

Fizic nu mai traiesti, spiritual insa da, sufletul traieste pentru ca merge la Dumnezeu. Este scris si in Biblie : " Trupul se duce in pamantul din care e facut, iar sufletul la Dumnezeu care l-a dat "

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In momentul in care inima se opreste, sangele nu mai circula prin organism si oxigenul nu mai ajunge la creier care nu functioneaza mai mult de 2-3 minute fara oxigen

| HaKa93 a răspuns:

Biologic vorbind, omul mai traieste in jur de 15 minute, adica cat mai functioneaza creierul dupa ce inima i se opreste

| Lara1235 a răspuns:

Nu ai cum, te sufoci sau daca esti la spital poti intra in coma sau moarte clinica