| DianaAndreeaa a întrebat:

După o despărțire serioasă in care partenerul/a a greșit, v-a mai căutat peste ceva timp? Este o întrebare mai mult pentru fete, in câte cazuri din relațiile din trecut foștii au încercat sa revină in viața voastră după o perioada mai lunga sau 1luna-2? Ma refer după o despărțire serioasă, definitiva, nu despărțiri in care stiați amândoi ca o sa va impacati. Eu trec printr-o despărțire, s-a întâmplat săptămâna trecută luni și de atunci tot aștept un semn de la el, oare aștept degeaba? El a fost cel care a greșit, m-a înșelat. Dar nu a fost nimic serios și in prezent nu e cu acea fata. Doar s-au pupat intr-o seara și cam atât. Momentan nu cred ca și-a făcut deja relație, probabil vorbește cu o groaza de fete dar nu m-a înlocuit încă. Sa fie asta sfârșitul? Sa se termine iubirea noastră aici? După 2 ani? Voi ce credeți? Sunt in depresie și nu pot sa dorm, dacă îmi puteți da câteva sfaturi plus raspunsul la întrebarea de mai sus si părerea voastră dacă credeți ca acum se termina de tot sau nu... as fi recunoscătoare. Mulțumesc happy

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă el regretă și realizează asta, adică chiar are vină și nu e doar ceva închipuit de tine, dacă a ținut la tine o să se întoarcă că o să-l macine vina

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

El te-a inselat, dar nu a fost nimic serios, zici tu laughing))
A da?

Pai si ce il opreste sa nu te "insele" iar? Cand vorbiti toata ziua de fosti si foste (chiar mai multe), este ca si cand voi doar va jucati, ca este normal sa faceti asta. Deci este normal ca si acel baiat sa devina un fost al tau, dupa aceasta logica.

Iubirea nu dispare asa... pur si simplu. Daca tu vrei sa fii iar cu el, te duci la el. Daca nu vrei sa fii, nu te duci si gata. Parerea nostra este nesemnificativa.

| Andreeush a răspuns:

Aștepți degeaba, dacă te-a înșelat o dată iar tu îl ierți va continua să te înșele și pe viitor.

| Nemessys a răspuns:

Eu ți as sugera sa nu aștepți nimic pentru ca oricum aștepți degeaba. Pe bune, chiar are un rost? În plus, este fostul pentru un motiv. Un pahar spart nu va mai arata niciodata la fel.

Nu are niciun rost sa îl faci sa se întoarcă la tine. De ce vrei neapărat lucrul asta? Următorul.

,, îl iubesc mult și nu ma pot obișnui fara el" asta este atașament, scăpa de el ca nu este bun (atașamentul, nu persoana)

Ceea ce simți tu, acel gol este din cauza ca nu are cine sa îți ofere afecțiune. Deci nu contează persoana în sine, ci ceea ce îți oferă.

Cum poți trece peste. Ocupându-ti timpul. Daca toată ziua stai și nu faci nimic, gândurile o sa îți zboare în 1000 de direcții. Facand ceva, ești concentrata pe ceea ce faci și o sa te gândești mai puțin la fel.

De asemenea, este foarte important sa socializezi cât mai mult, mai ales fata în fata. Dacă o sa ieși de mai multe ori cu prieteni care te fac sa razi, o sa treci mult mai ușor peste și mai repede.

| DianaAndreeaa explică:

Și as dori sa primesc niște sfaturi cum sa trec mai ușor peste sau sa îl fac sa se întoarcă la mine, îl iubesc mult și nu pot sa ma obișnuiesc fără el, parca lipsește ceva din mine, ma simt incompleta, îmi lipsește mult și simt ca ma usuc, nu pot sa descriu in cuvinte ce simt.