| Yolly a întrebat:

E adevarat ca daca mananci prea multa ciocolata iti apar cosuri pe fata?

3 răspunsuri:
| MâţulMov a răspuns:

Nu mai, mananca linistita, dar sa nu mananci exagerai, poti sa faci diabet.

| bLoNnNda a răspuns:

Nu e nimic demonstrat stiintific. daca mananaci ciocolata in cantitati foarte mari risti sa faci diabet. cosurile apar intre 14-18ani dar dupa 19-20ani dispar.e perioada dezvoltarii corpului,perioada hormonilorlaughing)si mai apar de la alimentatia nesanatoasa e adevarat, dar nu neaparat de la ciocolata:*poti consuma linistita daca iti place, dar cu o anumita limita.:*:* sper ca te-am ajutat:*

| AleexD a răspuns:

Nu. Daca pui mainile murdare pe fata iti apar cosuri. Oricum nu e bine sa mananci multa ciocolata, iti poate face alte probleme.