| UmbraDeVulpe a întrebat:

E adevarat ca fara yoga nu au nici un efect exercitiile de respiratie?

4 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Teoretic poți sa te relaxezi și doar cu exercițiile de respirație, fără yoga.

| lpavel a răspuns:

Pai cam da! Stilul yoga necesita o oarecare pozitie de relaxare in care corpul isi gaseste linistea, calmul apoi respiratia are si ea importanta ei, tu ce ai crezut, ce e yoga numai inspiri si expiri si gata asta inseamna ca faci yoga? laughing Pai atunci toti facem yoga, ca trebuie sa respiram altfel murim... laughing
Sau daca vrei sa te odihnesti ca ai obosit de la ceva atunci pur si simplu inspiri adanc pe nas si expiri pe gura si asta are un efect foarte odihnitor!

| StoicAnalysis a răspuns:

Poti sa te relaxezi si doar prin respiratie. Daca timp de 5 minute respiri profund si rar, ai sa vezi ce calm devii.

| ILikeBlackCats a răspuns:

@StoicAnalysis are dreptate