| UmbraDeVulpe a întrebat:

E adevarat ca yoga e de la diavol? Daca nu, atunci de ce se spune ca e de la diavol?

14 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Impreuna cu cardul
bine, nu cardul pe care iau popii bani, celelalte carduri

| dullcat a răspuns:

Cine spune asa? Nu mai intra pe siteuri dubioase.

| Catrice a răspuns:

In ce secta ai auzit asta? rolling on the floor

| Hyperion7 a răspuns:

Nu cred că e de la ăsta, doar că îți deblochează niste poziții obscure cu care îți poți autostimula organele genitale, mai mult de atât nu intru in subiectbig grin

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Hyperion7):

Gen Marilyn Manson? laughing

| Hyperion7 a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Râdem glumim, dar caută mai multe pe net I don't want to see

| StoicAnalysis a răspuns (pentru Hyperion7):

Nu caut eu asa ceva. A fost de ajuns doar sa aud sau maxim sa vad secvente de genul in scary movie laughing. Nu simt o curiozitate pentru asta, si prefer sa raman doar la cele doua repere pe care le stiu.

| Hyperion7 a răspuns (pentru StoicAnalysis):

Cum crezi rolling on the floor

| StoicAnalysis a răspuns:

E din India antica. O combinatie de exercitii de intindere, respiratie, meditatie, etc. E o practica utilizata mai nou pentru flexibilitatea corpului si pentru circulatia sanguina, pentru relaxare, si asa mai departe.Nu am auzit sa fie ceva cu diavolul la asta.

| sammie a răspuns:

Nu este bun pentru cei care cred in Iisus. Nu este de la diavol. Dar acea pozitie il caracterizeaza pe Buda. Deci este pentru budisti si alte religii.

Răspuns utilizator avertizat
| sammie a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Asa zice biserica. Noi doar ne rugam. Dar nu iti arunca nimeni un bolovan in cap daca vrei sa faci yoga si crezi in Iisus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred pentru ca are componente religioase si nu vad cum ar putea ceva care are componente religioase fi "de la diavol". dar in ziua de azi toate sunt de la diavol

| LisaJulie a răspuns:

Pentru crestinii ortodocsi aceste practici din Asia numite yoga, reiki sau karate nu ar trebui facute deoarece sunt influente pagane