| anonim38 a întrebat:

E adevarat ca profesorii mai exigenti corecteaza lucrarile de la evaluarea nationala elevilor mai destepti?

5 răspunsuri:
| Lαrisα a răspuns:

Sper ca nu. De unde sa stie ei cine e mai destept? Doar se corecteaza la alte scoli.

| LoveTenis a răspuns:

Nu, ca nu are cum.Din cate stiu lucrarile is amestecate si apoi profesorii le primesc pe alea care trebuie sa le corecteze deci nu au cum sa stie.

| Osirius a răspuns:

Lucrarea ta poate fi corectata si de alti profesori de la alta scoala. Nu vad cum ar putea sti respectivul ca tu esti mai destept decat X sau Y.

| anonim38 explică (pentru Osirius):

Din cate stiu, lotul este luat si corectat de catre 2 profesori, astfel vor vedea ca unii nu au scris mare lucru dar totusi le dau un punct si celui care a scris tot trebuie sa ii dea tot punctajul de la acel subiect.

| AnaidD a răspuns:

Nu,nu este adevarat^^ Lucrarile sunt corectate la intamplare de profesori, si avand in vedere ca ele sunt sigilate, profesorii nu stiu cui ii apartine lucrarea.
Multa bafta!happy