| WannaMore a întrebat:

E adevarat ca sutienele cu push-up afecteaza sanii(in sensul ca se lasa si se "pleostesc")?sad

Răspuns Câştigător
| qDenni a răspuns:

Da e foarte adevarat cel mai bine e ca pana la o anumita varsta pana cand sanii o sa iti mai creasca este sa porti bustiera. happy

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru qDenni):

Si bustiera daca e elastica strange sanii impiedicandu-i sa creasca.In crestere bustierele is contra indicate.Sutienele cu 1-2 marimi mai mari is cele mai bune.Nici nu sustin la fix sanii lasand muschi pieptului sa preieie sarcina si lasa si loc de crestere tongue Iar sub 14-15 ani, chiar si dupa, nu vad la ce sa porti sutien mai ales cand ai 90 sau sub...

4 răspunsuri:
| Iwanttodie a răspuns:

Trebuie folositi doar cu ocazii speciale, adica nu zilnic...

| kitty12_8562 a răspuns:

Nu e adevarat...mie nu mia s-a intamplat acest lucru si am o varstra destul de considerabilahappy

| GeorGEBlaCKRidER a răspuns (pentru kitty12_8562):

Cum sa nu fie adevarat, pentru ca scade densitatea grasimii din sani, care is practic facuti din grasime si tesut mamar si ia greutatea de pe "umerii" muschilor pieptului care devin lenesi si slabesc.Cum sa nu fie adevarat happyIar daca ai sub 40 ani, nu cred ca e prea considerabilawinking